עזרו לנויה בת ה-3 לנצח את הסרטן

מירי, אם חד הורית מקריית אתא, גילתה שבתה הקטנה בת ה-3, נויה, חלתה בסרטן בגזע המוח. היא נאלצת ללוות אותה לטיפולים יקרים במרכז הארץ ואינה יכולה לעבוד ולהתפרנס. כדי להישאר תחת קורת הגג שלהן, הן זקוקות לכל העזרה שיוכלו לקבל

אחרי שלושה ימים בהם חיו בחושך מוחלט, הבוקר סוף סוף חזר החשמל לבית משפחת דובגניק. עכשיו תוכל מירי דובגניק להכניס למקרר את השתייה ואת התרופות של בתה בת ה-3 נויה, שחולה בסרטן.

"כשפניתי לבחור בחברת החשמל ביקשתי שלא ינתקו אותי כי יש לי ילדה במצב מאוד קשה וזה יסכן את חייה, אז הוא אמר לי ללכת לבית חולים", מספרת בקול חנוק מירי.

לנויה בת ה-3 יש גידול ממאיר בגזע המוח ובאחת העיניים. המחלה התגלתה כשנויה היתה בת שנתיים, לאחר שהפסיקה לראות באחת מעיניה בעקבות גידול בעין. בהמשך התברר כי הסרטן התפשט לתוך גזע המוח, והטיפולים הכימותרפיים הרגילים לא מצליחים למגר את הגידול. בימים אלה עוברת נויה טיפולים ניסיוניים בבית החולים תל השומר - שאולי אולי יוכלו להציל אותה.

"מרחמים על מי שמוותר - אני לא ויתרתי"

מירי היא אם חד הורית, והמצב עכשיו לא מאפשר לה לעבוד. הקושי הכלכלי עצום. אפילו הנסיעה פעם בשבוע לבית החולים היא מעמסה כספית. "לא מספיק המצב הקשה, מתווספים עוד דברים שאת נשברת", אומרת כמעט בייאוש מירי - ובאותה הנשימה ממשיכה ולא נשברת: "אבל אני אהיה חזקה, כי אני אוהבת אותה מאוד והיא נותנת לי כוח".

"נויה היא ילדה פיקחית", אומרת אמא מירי בעצב מהול בגאווה, "היא מבינה את המצב. בהתחלה היא בכתה וסירבה ללכת לטיפולים, אבל אני מסבירה לה הכל, והיא ואני שותפות למחלה הזאת".

עמותת "חברים לרפואה" הקימה קרן תרומות לנויה, כדי לאפשר להן להמשיך לנסוע מקריית אתא לתל השומר כדי לעבור את הטיפולים הניסיוניים שנועדו להציל את נויה. אבל מירי חזקה, לא רוצה שירחמו עליה ומסבירה: "מרחמים על מי שמוותר - אני לא ויתרתי, נויה נותנת לי כוח ואני לה".

לתרומות עבור נויה:

ארגון "חברים לרפואה" 03-5792220, www.haverim.org.il