בת 14 נותחה בגלל פירסינג בלשון שהסתבך

הנערה אושפזה בבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שעשתה עגיל בלשונה. הלשון התנפחה והיא התקשתה לדבר, ורק בניתוח הוצא העגיל. "הילדים לא תמיד יודעים מה רמת המקצועיות של המקומות בהם הם מבצעים את הפירסינג", אמרה אמה של הנערה

פירסינג בלשון. אילוסטרציה (רויטרס)

יש מי שמנצל את החופש הגדול לבילויים ולעבודה, ויש מי שמנצל אותו "להתקשט". בת 14 שבחרה לקשט את הלשון שלה בעגיל (פירסינג) בילתה את הימים הבאים של החופש דווקא בחדר ניתוח.

הנערה הגיעה ביום שישי האחרון בלילה לבית החולים רמב"ם בחיפה כשלשונה נפוחה. הצוות הרפואי הבחין מיד כי מדובר בתוצאה של זיהום שהתפתח בשל ניקוב הלשון.

ד"ר אלכס קלנר, מהמחלקה לכירורגית פה ולסת שטיפל בנערה, ציין כי הנערה הגיעה לבית החולים שלושה ימים לאחר ביצוע הפירסינג. בלשונה התפתחה בצקת, מה שגרם לפגם בדיבור.

אמה של הנערה: "שהילדים ילמדו מהניסיון שלנו"

כדי לטפל בזיהום נותחה הנערה והעגיל הוסר מלשונה. אחרי הניתוח היא הושארה בבית החולים לצורך השגחה, כשהיא מקבלת תרופות להורדת הנפיחות. היום היא שוחררה לביתה.

אמה של הנערה סיפרה שהימים האחרונים היו מאוד קשים עבורם. לדבריה, ילדים בני עשרה שמנקבים את גופם לצרכים אסתטיים צריכים לדעת מהן הסכנות הכרוכות בכך. "הם לא תמיד מספרים להורים מה הם הולכים לעשות והם לא תמיד יודעים מה רמת המקצועיות של המקומות בהם הם מבצעים את הפירסינג", אמרה. "שילמדו מניסיוננו מה ההשלכות של החלטה כזו".