החופש הגיע - הצעירים משפצים את האף והחזה

כ-15% ממנותחי הפלסטיקה הם בני נוער. בכל קיץ מנותחים כ-500 צעירים והניתוחים היותר תדירים הם אף, הצמדת אוזניים והגדלת שדיים. אך חשוב לזכור שמאחורי הניתוח עומדים גם מניעים פסיכולוגיים שיכולים להשפיע על שביעות הרצון מהניתוח

רבים מבני הנוער מנצלים את החופש הגדול כדי לנוח, להרוויח כסף או לטייל בחו"ל, אך מסתבר שחלק לא מבוטל מהם מנצל את תקופת ההיעדרות הממושכת מבית הספר ומהחברים כדי לעבור ניתוח פלסטי.

הלקוחות הצעירים מהווים כ-15% ממנותחי הפלסטיקה בישראל, וכ-500 מהם בוחרים לעבור את הניתוח בתקופת הקיץ. בדיקה של סוגי הניתוחים מגלה שהאיברים שרוב בני הנוער אינם מרוצים מהם הם אף, אזניים ושדיים. 

חן שפירא עברה שניים מתוך שלושת הניתוחים הנפוצים. לפני כשנתיים היא עברה ניתוח פלסטי באף, ולפני כשלושה חודשים חזרה שוב לשולחן הניתוחים, שם עברה הגדלה והרמה של החזה.

קשה להתאים בין הציפיות לתוצאות

"בקיץ יש אוכלוסייה של תלמידים ומורים שמוצאים את החודשיים האלה כתקופה שאפשר להחלים יפה ולהגיע לשנה החדשה מסודרים בלי שאף אחד יבחין שעברו ניתוח", סיפר ד"ר חן מאייר, מומחה בכירורגיה פלסטית.

חשוב לזכור שהרצון בשינוי מלווה לא פעם במניעים פסיכולוגיים שיכולים להשפיע על מידת שביעות הרצון מתוצאות הניתוח. "יכולה להיות בעיה קשה בתיאום הציפיות, בעיקר אצל מועמדים צעירים או לא בוגרים", הוסיף מאייר וציין שפסל בעבר לא מעט מועמדים שנראו לו צעירים. לעומתם, המטופלת חן שפירא מרוצה מאוד מהתוצאות ומרגישה טוב יותר עם עצמה. "קיבלתי כל מה שרציתי", היא מסכמת בחיוך.