איך הגיע עובר מת למשלוח הכביסה מבית החולים?

משלוח הכביסה שהגיע למכבסה במישור אדומים הכיל סדינים ומגבות מבית החולים אסף הרופא. כשעובדי המכבסה הפרידו את הפרטים, הם הזדעזעו לגלות עובר מת בשבוע בן יותר מ-4 חודשים. בביה"ח מדווחים כי לא נמצא חוסר בפגייה. במשטרה החליטו לקחת גימת דנ"א, למקרה שהאם תימצא

עובדי מכבסת "לבנון" במישור אדומים הזדעזעו ממשלוח הכביסה שהגיע לידיהם אתמול בצהריים: בין הסדינים והמגבות נמצא עובר מת.

המשלוח הגיע למכבסה יחד עם כבסים רבים שמגיעים למקום כעניין שבשגרה. העובדים שעסקו בהפרדת הפריטים הבחינו לפתע בגופת עובר שמת ככל הנראה בגיל 30 שבועות. מנהלת המכבסה דיווחה על כך למשטרת יהודה ושומרון, שפתחה מיד בחקירה.

מפרטים ראשונים שנבדקו עולה שככל הנראה מדובר במשלוח שהגיע מבית החולים אסף הרופא שבצריפין. במכבסה ביקשו לא להגיב בשלב זה, וגורם בהנהלה ציין כי ככל הנראה מדובר במחדל חמור של בית החולים. "זה הגיע לכאן ואולי זה אפילו לא בן אדם, אולי זה חתול - אני לא פתולוג", מסר הגורם.

העובר נמצא בתוך כביסה המכונה "רווית דם". הכביסה הזו עברה טיפול מיוחד באנזים במכבסה, ורק אחריו התגלה העובר. "מצאנו עובר, כנראה שעבר גם כביסה וגם ייבוש, ללא רוח חיים", תיאר פרמדיק של מד"א שהגיע למקום. צוות של זק"א הגיע גם הוא לטפל בגופת העובר.

לא חסר אף עובר בבית החולים

מבית החולים אסף הרופא נמסר בתגובה: "הכביסה הגיעה למכבסת לבנון. כשהוציאה אותה לסל מצאו את מה שמצאו, הודיעו לנו והודיעו למשטרה. מיד בדקנו את כל הפגים כדי לראות אם לא חסר מישהו, ותודה לאל לא חסר אף אחד". כעת בודקים במכון הפתולוגי את הגרידות שנעשו אתמול, על מנת לבדוק האם העובר הגיע מהכביסה שהגיעה משם.

עם זאת, ממתינים בבית החולים לתוצאות חקירת המשטרה. "אנחנו מחכים לשמוע מה יש שם והאם זה באמת שייך לנו", הוסיף הגורם בבית החולים. "יכול להיות שמישהי בדרך עשתה איזשהו אקט (הפילה) ויכול להיות שזה לא שלנו. יש שם עשרות סלים של כביסה. אפילו אם זה בסל שלנו זה לא בהכרח אומר שמדובר בעובר שהגיע מאצלנו".

בשלב זה המשטרה מעריכה שמדובר בעובר של אישה שהייתה מאושפזת בבית החולים אסף הרופא. ככל הנראה האישה עברה הפלה טבעית בזמן ששהתה במחלקה ואחר מכן דאגה להסתיר את העובר המת בכביסה של בית החולים, מבלי לגלות לאיש מהצוות הרפואי.

במשטרה מבטיחים להמשיך ולחקור כל אפשרות שעולה על הפרק. "נמשיך לחקור את העניין עד אשר יצופו דברים מעל פני השטח בין אם זה ייקח ימים, שבועות או שנים", אמרו אמש במשטרת יהודה ושומרון. "כפי שמשטרת ישראל כבר הוכיחה בעבר, גם מקרים שבהם מישהי נעדרת במשך שש שנים (דנה בנט) נחשפים לבסוף ואנחנו מעריכים ומקווים שהדבר יקרה גם הפעם". בהמשך צפויים החוקרים לאסוף דגימות דנ"א מהוולד כדי להשוות אותן בעתיד לאמא, אם וכאשר תאותר.

במקרה אחר ננטש אתמול תינוק כבן 10 חודשים ביפו. התינוק נמצא על ידי קבוצת מתפללים במסגד הסמוך לכיכר השעון. המתפללים  רכשו עבורו מזון ובגדים והזעיקו את המשטרה. כעבור זמן קצר הגיעו למקום גם עובדי הרווחה של עיריית תל-אביב יפו.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, משה נוסבאום ויואב אבן

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?