המדוזות מגיעות להרוס לנו את הקיץ

כמו המוני הישראלים שעושים את דרכם אל הים, גם המדוזות מתקרבות לחופי הארץ. במד"א חוזים כי ניתקל בשקיות המימיות ובארס שלהם כבר בימים הקרובים, ונותנים כמה טיפים להעביר את הכאב במהירות

השקיות הארסיות מגיעות (אימג' בנק - GettyImages)

אין דרך טובה יותר לפתוח את הקיץ מאשר על חוף הים: לשכב על החול הרך, לאכול אבטיח ולהשתכשך במים הקרים. אבל כמו המוני הישראלים שעושים את דרכם אל הים - גם המדוזות מתקרבות לחופי הארץ.

שקיות הניילון הכחולות-שקופות מגיעות בהמוניהן לכיווננו. במוחן המימי רק מזימה אחת: להרוס את ההנאה הצרופה שלנו מבילוי הקיץ האולטימטיבי. למי שעוד לא הספיק לטבול במים, מומלץ לעשות זאת מהר כי המדוזות נצפו בים התיכון והן אמורות להיפלט אל החוף כבר בימים הקרובים. במד"א מזהירים כי לפי כל הסימנים גם בעונת הרחצה הקרובה נסבול מההפרשות הצורבות שלהן.

מה לעשות כשנצרבים ממדוזה?

אז כדי שהנאת הרחצה לא תיפגם ממליצים במד"א על כמה דברים: יש לזכור כי צריבת המדוזה בדרך כלל אינה מסוכנת ולכן אין מקום לבהלה. בעת תחושת הצריבה יש לצאת מהים ולשטוף את מקום הצריבה בחומץ המנטרל את הארס.

אם אין חומץ, ממליצים במד"א לשטוף את המקום במי מלח ולא במים מתוקים. בניגוד לרצון אינסטינקטיבי, הרוחצים מתבקשים לא לשפשף את העור בחול, שכן פעולה זו רק תעזור להתפשטות התאים הארסיים. לאחר החיטוי בחומץ יש לשטוף את המקום במי ברז רגילים וסבון.

במקרים חריגים של פגיעה קשה של הפרשות המדוזה המלווה בתחושת כאב עזה או קשיי נשימה, יש להזעיק את שירותי מד"א, בטלפון 101, ולהגיע בדחיפות למתקן רפואי לטובת המשך טיפול.