החותרת שהתהפכה חוזרת לבריכה

סיפורה של יסמין פיינגולד שכמעט איבדה את חייה בהתהפכות הקיאק בירקון לא מפסיק להדהים: לאחר שיצאה מכלל סכנה, מחלקת השיקום בבית החולים לוינשטיין מדווחת כי החותרת המצטיינת אף החלה בטיפולים ואימונים גם במימי הבריכה. "כל התקדמות מוסיפה לתקווה ולאופטימיות", סיפרה אמה

יסמין פיינגולד. תהליך ארוך של שיקום (חדשות 2)

התקדמות משמעותית במצבה של החותרת יסמין פיינגולד שטבעה לפני כחודש לאחר שהתהפכה עם הקיאק בו חתרה.

פייננגולד נמצאת עתה בבית החולים לוינשטיין שם היא עוברת תהליך ארוך של שיקום. "יסמין כבר מתהלכת בכוחות עצמה, ללא עזרת הליכון, מדברת ומזהה את הסובבים אותה", מסר ד"ר ירון סחר מנהל המחלקה לשיקום חבלות מוחיות בבית החולים. "יסמין אף החלה באימונים קצרים עם המאמן שלה, בנוסף לטיפולי הפיזיותרפיה, הידרותרפיה והריפוי בעיסוק אשר במסגרת תוכנית השיקום שנקבעה לה".

על אף תהליך השיקום המדהים שעברה הספורטאית שביום התאונה היה חשש אמיתי לחייה, ד"ר סחר מבהיר כי עדיין יש לפניה עוד דרך ארוכה: "יסמין עדיין מתמודדת עם בעיות של קשב וריכוז ובעיות נוספות בעקבות הטביעה אשר מושם עליהן דגש בתהליך השיקום שהיא עוברת אצלנו".

אמה של יסמין: "היא נחושה לחזור לקדמותה"

"היא פייטרית אמיתית", מספרת אליזבט פיינגולד, אמה של יסמין. "היא במצב רוח טוב, חדורת מוטביציה ונחושה לחוזר לקדמותה". אליזבט מספרת גם על המפגש הראשון שהיה ליסמין עם המטפלת במים במסגרת טיפולי השיקום בבריכה הטיפולית בלוינשטיין. "היה מפגש מפתיע", היא מספרת. "יסמין צחקה, השתובבה ונהנתה לאורך כל הטיפול".

הדרך עוד ארוכה", סיכמה האם, "אבל כל התקדמות מוסיפה לתקווה ולאופטימיות כי יסמין תשוב בהקדם לחיים אותה ניהלה טרם הטביעה בירקון".