בת 38 מתה לאחר שהיריונה הסתבך

האישה מהקריות שעברה טיפול פוריות הגיעה לביה"ח רמב"ם בחיפה עם כאבים בבטנה. התברר כי בגופה התפתח היריון כפול - ברחם ומחוצה לו. היא עברה ניתוח, התאוששה, אך לאחר 5 ימים נפטרה בביתה. משרד הבריאות בודק

נפטרה לאחר ששוחררה. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית החולים רמב"ם בחיפה הודיע היום למשרד הבריאות על מותה של אישה היריונית בת 38, תושבת הקריות, שנפטרה הבוקר בביתה, יום לאחר ששוחררה מבית החולים.

אתי יוסבאשוילי, נשואה ללא ילדים, עברה טיפולי פוריות. היא הגיעה לחדר המיון ברמב"ם ביום רביעי האחרון, בחודש השלישי להריונה, והתלוננה על כאבי בטן עזים. בחדר המיון אבחנו כי עקב טיפולי הפוריות שעברה, נוצר אצל האישה מצב נדיר של הריון כפול: בתוך הרחם ומחוצה לו. היא עברה ניתוח דחוף על ידי מנתח בכיר בתחום הגניקולוגיה.

המנתחים הסירו במהלך הניתוח את העובר שהתפתח מחוץ לרחם, ועשו מאמצים כדי לשמור על ההיריון בתוך הרחם. לאחר הניתוח נשארה האישה בבית החולים למשך ארבעה ימים, להתאוששות, ודיווחה כי היא חשה בטוב. אתמול היא שוחררה לביתה.

"לא רוצה נקמה - רוצה צדק"

אולם הבוקר הוזעק צוות מד"א לביתה ודווח שהיא התמוטטה. רופא מד"א קבע את מותה במקום. "הנהלת רמב"ם דיווחה על המקרה למשרד הבריאות", עדכנו בבית החולים. "לפני שתבוצע נתיחה פתולוגית לא ניתן יהיה להעריך מה גרם לאירוע הטרגי של פטירת האישה - האם מדובר בתסחיף ריאתי או בגורם אחר". 

"אני לא רוצה נקמה אני רוצה צדק, ולא אוותר", אומר היום בעלה של אתי, מאיר. "לקחו לי את אשתי ודפקו לי את החיים. לשחרר אישה אחרי ניתוח בבית החולים זה הכי קל. הם לא היו יכולים לחכות עוד יום?", הוא שואל בזעם. "הייתי מוכן לשלם מכיסי".בעלה, מאיר, אמר היום

עדות של אישה שנפגעה מגלולות למניעת היריון

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2