ברחה מבי"ח פסיכיאטרי וקפצה לים

דרמה בבית חולים מזרע שבעכו: במהלך שעה חופשית, הצליחה מטופלת לברוח מבית חולים. כוחות משטרה מצאו אותה בדיוק בשעה שבו קפצה לים. השוטרים קפצו אחריה והחזירו אותה במצב טוב לבית החולים. הערב באולפן שישי נחשף תחקיר מיוחד בנושא המחלקות הפסיכיאטריות הסגורות והאבטחה הלקויה בהם

האישה קפצה לים (חדשות 2)

אישה נמלטה מבית החולים פסיכיאטרי וניסתה להתאבד. כוחות משטרה הצליחו לחלצה לאחר שקפצה מצוק לים הפתוח.

האירוע התרחש היום אחר הצהריים בעיר עכו. חולה הנמצאת באשפוז מלא בבית החולים הפסיכיאטרי "מזרע" בעכו רצתה לשים קץ לחייה. היא דיווחה לבעלה כי היא רוצה למות וכי "ימצא אותה בים". האישה נמלטה מבית החולים במהלך "שעה חופשית" שניתנה לה מבית החולים, שבמהלכה המטופלים חופשיים להסתובב בתוך שטח בית החולים.

האישה ניצלה את העובדה כי לא היה עליה פיקוח, וקפצה מעל גדר בית החולים ונמלטה לים. ברגע שבית החולים גילה כי נעדרה, הוזעקו כוחות משטרה. שוטרי תחנת עכו הגיעו במהרה לחוף. ברגע שהגיעו ראו את האישה קופצת מהסלעים לים. השוטרים קפצו אחריה והצליחו למשות אותה מהמים.

האישה נמשתה במצב טוב, כשעליה שריטות שטחיות בלבד. האישה הוחזרה לבית החולים.

במזרע אישרו את הדיווח ומסרו כי מצבה של האישה טוב.

הערב באולפן שישי: המחלקה הסגורה - פתוחה

הערב נחשף באולפן שישי תחקיר מיוחד המתקשר ישירות לנושא: לפני כשמונה חודשים הצליחה ס', נערה בת 15 עם נטיות אובדניות לברוח ממחלקה ד', המחלקה הסגורה במרכז לבריאות הנפש "גהה" בפתח-תקווה.

היא עלתה לגג בנין, מרחק של עשר דקות הליכה מבית-החולים, וקפצה אל מותה. 8חודשים אחרי המקרה מתברר שהלקח לא נלמד והנהלים לא רועננו. המצלמות הנסתרות תיעדו בית חולים פרוץ לחלוטין, ונערים ונערות מדווחים על יחסי מין בתוך המחלקה ועל שימוש בסמים בתוך בית החולים.