לביא בן שנה ועדיין זקוק לעזרה

לביא בן משה, שבגיל עשרה שבועות הרופאים חזו כי יהיה צמח, חגג לפני שבועיים יום הולדת שנה - והוא רואה, שומע ומגיב לסביבתו. כעת ההורים שלו מבקשים באתר אינטרנט בינלאומי שהקימו: "תרמו לנו כדי שנוכל להמשיך להציל את לביא"

ימים ספורים לאחר לידתו, לביא בן משה אובחן כחולה במחלה גנטית קשה בשם CANAVAN. בגיל עשרה שבועות הוא כבר הוגדר כחירש, עיוור וסובל מחוסר קשר. הרופאים לא נתנו לו סיכוי רב לחיות מעבר לגיל 4, וחשבו שתוך שבועות ספורים הוא יהיה מוגדר "צמח".

לפני שבועיים חגגו לביא והוריו יום הולדת שנה. בניגוד לכל התחזיות, לביא רואה, שומע ומגיב לסביבתו. אבל כדי להמשיך ולהציל את חייו של לביא, זקוקים הוריו לתרומות נוספות, ובדיוק לשם כך הם הקימו אתר אינטרנט בינלאומי חדש - כדי "להמשיך להציל את לביא".

יוליה בן משה, אימו של לביא, סיפרה היום על מצבו של לביא לחדשות 2 באינטרנט. "ברמה העקרונית לביא מתפתח בניגוד לכל התחזיות של המחלה, הוא היה צריך להיות היום צמח", אומרת יוליה. "אנחנו עובדים עכשיו על שיפור היכולות הקוגניטיביות של מוטוריקה ודיבור, ואנחנו מקווים שבנסיעה הבאה ביולי נראה כבר שיפור".

"אנחנו רוצים לדעת שעשינו הכול על מנת להציל אותו"

"לביא נמצא כרגע על תרופות והן מוגבלות, הפחד הוא שהמוח יתרגל להשפעות שלהן ושוב יתחיל להידרדר", אומרת אמא של לביא. "השקנו קמפיין חדש, הקמפיין הבינלאומי מנצל את רשת האינטרנט והוא למעשה קיבל השראה מקמפיין הבחירות של נשיא ארה"ב הנבחר ברק אובמה".

במשפחת בן משה אומרים כי "כמו שהרבה מן המימון למערכת הבחירות של אובמה הגיע מהאינטרנט - כך אנחנו רוצים להציל את לביא, ולכן אנחנו צריכים חשיפה תקשורתית. אבל זה היופי של האינטרנט והאפשרות להעביר את הסיפור הלאה גם דרך הרשתות החברתיות. זו עוד דרך להגיע לאנשים".

עלות הטיפולים של לביא הסתכמה ב-475 אלף דולר, ועלות המחקר על מחלתו מגיעה למיליון וחצי דולר.  "אנחנו רוצים לדעת שעשינו הכול על מנת להציל אותו", כותבים ההורים בפנייה לגולשי האתר. "זה מסוג הרגעים שהמילים הגדולות נאלמות דום ומפנות מקום לקולו הבלתי נשמע של תינוק אחד שמבקש לחיות, לאצילות הנפש וגדלותה של רוח האדם".

סיפורו של לביא נחשף לראשונה בתכנית "עובדה" עם אילנה דיין

לתרומות: האתר של לביא

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר