השרב כבר (כמעט) מאחורינו

השרב הגדול: רוחות דרומיות מזרחיות הביאו מזג שרבי לאזורי פנים הארץ ולהרים. דווקא ערי החוף ניצלו מהשרב, שם הייתה בצהריים הטמפרטורה הממוצעת נמוכה בכ-10 מעלות. בשעות הערב יישבר השרב, אבל רק בבוקר נרגיש בהבדל. לקראת סוף השבוע יהיה אפילו קריר

השרב כבר כמעט מאחורינו (חדשות 2)

חם לכם? תחזיקו מעמד רק עוד קצת: השרב הכבד שתקף את המדינה - צפוי להישבר לקראת הערב.

שבירת השרב תהיה הדרגתית ולא נרגיש מיד בהבדל, ולכן אל תחזירו עדיין את שמיכת הפוך למיטה, כי בדומה לליל אמש - גם הלילה יהיה חם יחסית. רק מחר בבוקר נרגיש את השינוי והטמפרטורות יצנחו ב-8 ל-12 מעלות פחות מהיום, ויהיה הרבה יותר נעים. קשה לכם עם המזג האוויר ההפכפך? תתרגלו - ככה זה באביב.

דווקא תל אביב ושאר ערי החוף הצליחו להתחמק קצת מעול השרב. בשעה 13:00 בצהריים נמדדו 34 מעלות בירושלים ובחיפה, בעוד בתל אביב הטמפרטורה הייתה 24 מעלות. כמו תמיד הסיבה לפערים טמונה ברוחות. פנים הארץ וההרים מושפעים מהרוחות הדרומיות-מזרחיות שעוברות דרך עמק יזרעאל, ומייבשות ומחממות כל פיסה קרה.

ומה צפוי לנו בהמשך השבוע? מחר, על אף הצניחה בטמפרטורות עדיין יהיה חם ומזג האוויר יהיה רגיל לעונה. מגמת ההתקררות תמשיך גם ביום רביעי יביום חמישי. בימים אלה צפוי אפילו להיות, בעיקר בהרים, אפילו קריר.

אביב כבר אמרנו?

מדד זיהום האוויר