סיפורו של יוסי צעירי: סוחר איברים

ישראלי שילם מאה אלף דולר תמורת ניתוח להשתלת כליה בסין. הניתוח הסתבך והאיש חולץ משם ברגע האחרון, במצב קשה. מחר בתוכנית "עובדה", תביא אילנה דיין תחקיר ובו תיעוד מיוחד: סוחר האיברים הישראלי הפועל בסין, מדינה שהפכה לשוק האיברים הגדול והמסוכן בעולם

הונג-קונג, שבת בבוקר. יחזקאל מובל ממקום נידח בסין לבית החולים. אוטובוס סיני פרק אותו באמצע הלילה במצב אנוש. הרופאה שליוותה אותו ברחה תוך דקות. פתק ובו שרבוט שמישהו כתב, חושף את הסיבה לקריסה: "מצב הכליות - לא טוב במיוחד".

יחזקאל, בן ה-64, הוא רק אחד מהאנשים שעבר תחת ידיו של יוסי צעירי. הוא כבר תיווך לדבריו, בלמעלה מ-30 השתלות. 3 מהם בסין. "החוק הישראלי לא יכול לנגוע בך או באבא שלך בשום אופן שבעולם", הוא חושף בפני תחקירני "עובדה" במצלמה נסתרת. "אולי בי כן, כי זה נקרא 'סחר באיברים'".

יחזקאל דואג לשמור על פרופיל נמוך, לסחור באיברים אבל למצוא את הדרכים לא להסתבך. "אני זהיר בנושא הזה", הוא ממשיך לומר בתיעוד המיוחד. "זאת אומרת עלי. אני לא עושה את זה על השם שלי ואין שום רקורד. אין שום דבר שיכול להכניס אותי לתמונה הזאת. כלום"

סוחר האיברים יוסי צעירי מסר בתגובה: "לא לקחתי את יחזקאל נגאוקר לשום מקום, לא החתמתי אותו על שום דבר ולא קיבלתי ממנו דבר". סיפורו המלא של סוחר האיברים ישודר מחר (יום ב') ב"עובדה" עם אילנה דיין.