הכירו את דב הנמלים העברי הראשון

אחרי 61 שנה יכולה ישראל להתגאות גם בדב נמלים "צבר" ראשון. בספארי חגגו היום בהתרגשות את לידת הגור שהגיח לאוויר העולם במשקל של 1.3 קילוגרם. ואם כבר חשבתם על שם לרך הנולד, מצטערים לאכזב - הפור כבר נפל

ארתור, דב הנמלים הראשון בישראל (יגר טיבור)

התרגשות עצומה נרשמה היום בספארי, לאחר שגור דב נמלים הגיח לאוויר העולם - לראשונה בארץ הקודש.

היונק הקטנטן, שמשקלו כ-1.3 ק"ג בלבד, נולד בריא ושלם בתום שבעה חודשי היריון, ומיד לא היסס וטיפס על גבה של אמו. כעת מסתובבת האם "בוניה" בגאווה עם הגור החדש שלה בחצר הדרום אמריקנית החדשה והמרווחת של הספארי, ומטפלת בו במסירות. היא מעלה אותו על זנבה העצום ומדי פעם, כשהגור הקטן מחליק מהזנב, האם המאושרת מסייעת לו לעלות שוב וכך שומרת ומגנה עליו.

כרגע צמוד הזאטוט לאמו, אך בעוד כחצי שנה, כאשר ייגמל ממנהג ההנקה, הוא יחל באכילת מזון מיוחד שכולל מחית של פירות , חלב, דבש, בונזו, ביצים, מים ואפילו בשר שריר. בספארי מדגישים כי הזנת דב נמלים נחשבת לאחד מהאתגרים הגדולים בטיפול בבעלי חיים, ומציינים כי בטבע נוהגת החיה בעלת המראה המוזר לאכול כ-30,000 טרמיטים ביום - באמצעות לשון באורך 61 סנטימטר.

דובי הנמלים חיים לרוב במרכז ודרום אמריקה. הם משגשגים בעיקר באזורי אחו, יערות נשירים ויערות גשם, אך אפשר למצוא אותם גם באזורים טבעיים ובאזורים עירוניים. בגני החיות ברחבי העולם, לעומת זאת, תוכלו לראות בסך הכל 204 חיות מהזן המיוחד. 

ואם חשבתם כבר על שם ל"צבר" החדש - מצטערים לאכזב אתכם. בספארי החליטו לקרוא לגור החמוד "ארתור", על שם דב הנמלים המפורסם ביותר בעולם ובישראל, מסדרת האנימציה בערוץ הילדים. "ארתור הוא דמות אהובה וחיובית", מסבירים בספארי. "אנו מקווים שערכים אלו ילוו גם את הגור הנולד שיזכה לאהבה כזו מהילדים".