מתי כדאי לשלב אוכל "אמיתי" בתפריט התינוק?

מהפיכה בתחום ההנקה: משרד הבריאות משנה את הנחיותיו לאמהות. החל מגיל ארבעה חודשים, כדאי ואף רצוי לשלב "טעימות" של מזונות כמקור משני בתזונת התינוק. הנה פירוט ההנחיות החדשות

בשורה טובה לאמהות: החל מגיל ארבעה חודשים כדאי לשלב מזונות שונים בתפריט התינוק בנוסף להנקה - זוהי הכותרת המרכזית של המלצות משרד הבריאות לאמהות הטריות המתפרסמות עתה.

בניגוד להמלצות הקודמות שהורו לאמהות להזין את התינוקות רק בחלב אם עד גיל חצי שנה, אפשרי ואף כדאי לשלב גם מזונות אחרים החל מגיל ארבעה חודשים: בשר, עוף, ביצים, דגים ושאר מזונות. הטעימות החדשות צריכות להצטרף לתפריט כאוכל משני, כאשר חלב האם ימשיך להיות המקור המרכזי של תזונת התינוק.

לגבי ההנקה עצמה, כמובן שאפשר וכדאי להמשיך בה גם מעבר לגיל ארבעה חודשים, אך במינון יורד. החל מגיל חצי שנה, ממליץ המשרד, חלב האם צריך להיות משני בתפריט התינוק.

הנחיות נוספות ששונו מתייחסות לנושא דייסות הדגנים. בעבר ההמלצות אסרו על ההאכלה במוצרים אלה בגיל מוקדם, מחשש למחלת צליאק. כיום משרד הבריאות מספר על "חלון הזדמנויות" שבין גיל ארבעה חודשים לשבעה חודשים שבהם אפשר להאכיל את התינוק גם במוצרים האלה.