חיפה: החתול ששיגע את בית החולים רמב"ם

בבית החולים רמב"ם הופתעו לגלות כי הסיבה לתקלה הממושכת במכשיר הסי-טי שלהם הוא לא אחר מאשר - חתול. החיה הקטנה עם הכתמים הלבנים הסתתרה במכשיר הרפואי במשך שלושה ימים וגרמה לתורים ארוכים במחלקה. מנהל בית החולים אמר כי מדובר במקרה חמור, ועכשיו רק נותר לבדוק האם החתול רדיואקטיבי

החתול שגרם לשיבושים (חדשות 2)

בבית החולים רמב"ם בחיפה לא האמינו שזה קורה להם: במשך שלושה ימים בשבוע שעבר שיתקה תקלה לא מוסברת את מכשיר הקרנת הסי-טי המשוכלל של המרכז הרפואי, מה שגרם לעיכוב בקבלת מטופלים ובתורי ענק.

במשך מספר ימים בדקו טכנאים ופיזיקאים את התוכנות במכשיר, במחשבים ובמעגלים מודפסים, אך לא הצליחו למצוא הסבר לתופעה התמוהה. בסופו של דבר, הם הגיעו לחלק שבו חבוי מתג כיבוי פנימי של המכשיר ומצאו בחלל הצר והחמים את הגורם לבעיה - חתול לבנבן עם כתמים שחורים שגירגר לו להנאתו.

במהרה התברר כי בעקבות לחיצה על מתג ההשבתה של המכשיר, הצליח בעל החיים הפרוותי לגרום לעיכובים חמורים ולעשרות מטופלים שהמתינו לבדיקה החיונית לאבד את קוצר הרוח. בשנים האחרונות סובל בית החולים מבעיית חתולים משוטטים בבית החולים. בכל פעם שההנהלה ניסתה לטפל בבעיה ולהוציא את החתולים מהמקום, הם נתקלו בהתנגדות של ארגוני בעלי חיים.  

מנהל בית החולים: מדובר במקרה חמור

עד כה לא ברור אם בעל החיים המיילל סובל מקרינת יתר עקב השהות במכשיר. "גילינו את העניין הבוקר ולא הודענו על כך לחולים עד כה", נמסר מבית החולים. "אנחנו מנהלים בשנים האחרונות מאבקים משפטיים ארוכים לסילוק חתולים משטח בית החולים, מאבקים שנתקלים לעיתים בהתנגדות של ארגונים למען בעלי חיים".

בנימה מבודחת ציינו גורמים בבית החולים כי "לפחות בפעם הבאה אם המקרה יחזור על עצמו, נדע איפה לחפש".

מנהל המרכז הרפואי , פרופ' רפאל ביאר ציין, "מדובר במקרה חמור ובית החולים עושה בשנתיים האחרונות מאמצים גדולים להרחיק חתולים מתחומי בית החולים כדי למנוע בדיוק תקלות מסוג זה".

זוועה בחיפה: עשרות חתולים שחוטים נמצאו במקרר

החשוד בשחיטת חתולים: "אלה עופות"