תביעת מיליונים נגד איכילוב: "תמונות מחדר הטראומה הופצו ברשת"

בינואר 2016 נפצע העבריין בן כהן יחד עם חברו א' בניסיון חיסול בתל אביב. כשהגיעו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי, הם טוענים כי צולמו בחדר הטראומה - והתמונות הקשות הופצו ברשת. כעת תובע א' 2.5 מיליון שקלים מבית החולים על ה"פגיעה החמורה בפרטיותו". איכילוב: "מקפידים על חיסיון עיתונאי ופרטיות המטופל"

לפני כשנה, אחרי ניסיון החיסול של העבריין בן כהן, הופצו ברשת תמונות קשות לצפייה של חברו הטוב א', שאיבד גם הוא את רגליו. כעת תובע האחרון מבית החולים, שבשטחו צולמה התמונה, סכום של 2.5 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בינואר 2016 והיום (שני) הוגשה תביעת הפיצויים נגד בית החולים איכילוב, בטענה ש"התרשל בשמירה על פרטיותם וכבודם" של כהן ושל חברו, א'. בתמונות המזעזעות שהופצו אז ברשת נראים כהן וא' כשהם על מיטות בחדר הטראומה, מחוסרי הכרה, עירומים, רגליהם קטועות ואיבריהם המוצנעים חשופים לעיני כל.

לדברי עורכת הדין שמייצגת את א', אסי לביא צוקרמן, מדובר בפגיעה חמורה בכבודם ופרטיותם של מטופלים בבית חולים בישראל, לפחות כזו שהגיעה לפתחו של בית המשפט. במקרים בעבר נפסקו 250 אלף שקלים לטובת מטופל שמידע רפואי עליו הודלף, עשירית מהסכום עליו מדובר בתביעה הנוכחית.

"מדובר באירוע חמור ביותר שאין לו תקדים", אמרה לביא צוקרמן. "עוד לא קרה שאדם שמגיע מחוסר הכרה לתוך חדר טיפולים אינטימי, שזאת רשות היחיד, מצולם בצורה כזו והתמונות מופצות החוצה. מדובר באירוע חריג בחומרתו, ומכאן התביעה".

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "בית החולים מקפיד על חיסיון עיתונאי ופרטיות המטופל ומיד עם גילוי צילום התמונות מחדר הטראומה הגיש קב"ט בית החולים תלונה במשטרה. בעקבות המקרה, בית החולים אף החמיר את נוהל הכניסה לחדר הטראומה, כולל הצבת מאבטח. אנו תקווה כי משטרת ישראל תמצא את האשם ותמצה איתו את הדין".