תעלומה: נשרים הורעלו בעין עבדת

תעלומה: שני נשרים נמצאו לאחר שהורעלו בזרחן אורגני. אחד מהם מת והשני נלקח במצב קריטי לטיפול בבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים. פקחים החלו לסרוק את השטח כדי לחפש את מקור ההרעלה וכדי לוודא שאין עוד נשרים שנפגעו כתוצאה מההרעלה

מה גורם להרעלת נשרים באזור עין עבדת? שני נשרים נמצאו היום (שישי) בצהריים לאחר שהורעלו בזרחן אורגני. אחד הנשרים נמצא מת והנשר השני נלקח לטיפול ומצבו עדיין לא ידוע. פקחי רשות הטבע והגנים סורקים את השטח ומחפשים את מקור ההרעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשר הגיע לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים כשעתיים לאחר שנפל ממצוק בעין עבדת. הוא נמצא ללא הכרה ובמצב קריטי, ולכן נכנס לטיפול נמרץ בבית החולים.

הנשר הפגוע עבר סדרת צילומי רנטגן ובדיקות דם, כאשר החשד המרכזי היה הרעלה מנוגדי כולין אסטרז. הנשר קיבל זריקת אטרופין כיוון שככל הנראה הוא נפגע מרעל שפוגע במערכת העצבים.

לאחר טיפול אינטנסיבי וממושך, הועבר הנשר להתאוששות באחד מחדרי ההתאוששות של בית החולים ואף ניסה לתקוף את הצוות הטיפולי - מה שמעיד על כך שהוא במצב של התאוששות. עם זאת, מחשש שחומרי רעל עדיין נמצאים במערכת העיכול שלו ועלולים להיספג, מצבו עדיין מוגדר קריטי.

צוות בית החולים עושה מאמצים להוציא את כל שאריות המזון מגופו, והמטרה היא לשקמו במהירות כדי להשיבו לטבע בהקדם. במקביל לטיפול בו, סורקים פקחי רשות הטבע והגנים את אזור עין עבדת כדי לוודא שאין עוד נשרים פגועים הנזקקים לטיפול או חומרים מסוכנים שנמצאים באזור.