"זכותנו לנשום אוויר נקי"

בעקבות החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה לאשר את הרחבתם של בתי הזיקוק בחיפה, יצאו מאות תושבי העיר, משפחות וילדים, יחד עם נציגי ארגוני הסביבה לצעדת מחאה. "השר כחלון בוחר להיטיב את מצבו הכלכלי של מפעל פרטי המרעיל במשך שנים רבות ציבור שלם", אמרה אחת ממובילות המחאה

מאות מפגינים נגד בתי הזיקוק (מגמה ירוקה)

כ-500 מפגינים, תושבי חיפה והסביבה, צעדו הערב (שני) מחוף מרידיאן לחוף דדו בעיר במחאה על אישור ההרחבה של מפעלי התעשיות בז"ן ותש"ן שהתקבל בשבוע שעבר במועצה הארצית לתכנון ובנייה. התושבים, שצעדו לצד נציגי ארגוני סביבה שונים, הגדירו את מחאתם כ"מחאת הזכות לנשום אוויר נקי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההפגנה נגד הרחבתם של בתי הזיקוק הסתיימה בטקס כיבוי הלפיד בו השתתפו מובילי המאבק, נציגי ארגוני הסביבה ונציגים מעיריית חיפה ונשאו שלטים עליהם כיתוב דוגמת "חיפה דורשת צדק סביבתי".

"דורשים צדק סביבתי" (מגמה ירוקה)

"למשה כחלון כממונה על ועדת התכנון והבנייה וכממלא מקום השר להגנת הסביבה, יש את הכוח והיכולת להביא לצמצום זיהום האוויר במפרץ חיפה", אמרה ד"ר רויטל גולדשמיט, ממובילות המאבק לחדשות 2 Online. "אך במקום למנף את כוחו והשפעתו, הוא בוחר להיטיב את מצבו הכלכלי של מפעל פרטי המרעיל במשך שנים רבות ציבור שלם".

"עצוב ומקומם שמדינת ישראל בוחרת למסד ולהרחיב את זיהום האוויר והתחלואה באמצעות הגדלת כושר הייצור של המפעלים המזהמים במפרץ", אמר מנכ"ל מגמה ירוקה, מור גלבוע. "הקביעה של המועצה הארצית לפיה רמת זיהום האוויר לא תעלה על זאת הקיימת, רחוקה מלהניח את דעתנו משום שכבר כיום מדובר ברמות זיהום אויר גבוהות שאחראיות על זיהום האוויר הכי חמור במדינה ועל תחלואה קשה בקרב תושבי המטרופולין".