לראשונה: אישור למטופלת לטוס עם קנאביס רפואי

פרסום ראשון: משרד הבריאות אישר לפני כחודש למטופלת בקנאביס רפואי לטוס עם הצמח לשווייץ. מתן האישור התאפשר לאחר תיאום עם משרד הבריאות השווייצרי. יחד עם זאת בישראל מבהירים: קיים סיכון ממשי להליכים פליליים בעת הכנסת קנאביס למדינות אחרות

קנאביס רפואי (ארכיון) (רויטרס)

משרד הבריאות אישר לראשונה למטופלת ישראלית בקנאביס רפואי לטוס עמו לחו"ל. האישור ניתן לפני כחודש למטופלת, אולם במשרד מזהירים כי חולים אחרים שייצאו מגבולות ישראל כשהקנאביס בידיהם, מסתכנים בהליכים פליליים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

כ-25 אלף חולים ישראלים המחזיקים ברישיון לקנאביס רפואי, אינם יכולים לקחת אותו בצאתם לחו"ל מחשש שייעצרו בנתב"ג או במדינה אליה הם טסים. למרות זאת, משרד הבריאות אישר לאישה בת 39 המתגוררת בצפון הארץ המטופלת בקנאביס רפואי לטוס לשווייץ עם הקנאביס הרפואי שלה.

האישה משתמשת במשאף "סייקי", המאפשר שימוש בצמח במינון מדוייק, ובכדי שלא תיעצר עם נחיתתה, העניין תואם מול משרד הבריאות השווייצרי. יחד עם זאת, במשרד הבריאות מבהירים כי מדובר במקרה ייחודי, ואינו מהווה תקדים עבור שאר המחזיקים ברישיון בישראל. 

"קיים סיכון ממשי למעצר נוסע ואף לנקיטת הליכים פליליים או אחרים המתחייבים מהכנסת קנאביס לתחומן של מדינות אחרות", נמסר ממשרד החוץ בתגובה לפרסום. "אין למשרד הבריאות הישראלי כל יכולת להשפיע על ההליכים שיינקטו באותן מדינות".