צפו: משתעממים בחופש - ומתעללים בחיות

באגודה לצער בעלי חיים מדווחים על עלייה במקרי ההתעללות בחיות במהלך החופש הגדול מצד ילדים ובני נוער. כלב שאזניו נחתכו, גוזלי תנשמת שהופלו מהעץ ואוגר שרגלו נקשרה בחוט וכמעט נתלשה - הם 4 דוגמאות רק מהשבועות האחרונים. מועדון נוער מיוחד ינסה להילחם בתופעה ולעודד פעולות למען הסביבה

ג'קי הכלב ניצל על ידי עובר אורח בתל אביב שראה ילדים פוגעים בו ברחוב וחותכים את אזניו, גוזלי התנשמת נפלו מהקן לאחר שבני נוער בחולון ניערו את העץ בחוזקה כי רצו לתפוס ולמכור אותם, ורגלו של האוגר המסכן כמעט נתלשה כשילדי המשפחה שגידלו אותו קשרו אותו בחוט וגררו ברחבי הבית. אלה ארבעה מקרים של חיות שעברו התעללות והגיעו רק בשבועיים האחרונים לאגודת צער בעלי חיים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

באגודה מזהים עלייה במקרי ההתעללות במהלך חופשת הקיץ בה בני נוער רבים מחפשים דרכים להעביר את הזמן וחלקם מוצא פורקן לשעמום על ידי פגיעה בחיות חסרות ישע. פרויקט חדש מנסה להילחם בתופעה על ידי הקמת מועדון לילדים ובני נוער שיעודד אותם לפעול למען הסביבה באמצעות מפגש וטיפול בחיות.

הכלב ג'קי, כבן שנה, נמצא לפני שבועיים ברחוב על ידי אדם שהבחין בילדים שפוגעים בו, מיהר להתערב ולקח אותו לסניף אגודת צער בעלי חיים בתל אביב. כשהגיע ג'קי לטיפול, הבחינו הווטרינרים באגודה שאוזניו חתוכות ומדממות והעניקו לו טיפול.

ג'קי הכלב (חדשות 2)

ג'קי הגיע ככלב אנונימי, ללא שבב זיהוי, והיה מפוחד מאוד. הטראומה מהילדים גרמה לו לאבד אמון בבני האדם. באגודה מקווים כי לאחר שיחלים מהפציעות ויתגבר על החוויה הקשה ניתן יהיהלמסור אותו לאימוץ ולהמשיך את תהליך השיקום שלו.

את גוזלי התנשמת, עוף דורס לילי המצוי לעיתים קרובות גם בערים גדולות, מצאו כמה בני נוער על עץ בחולון, והחליטו לטלטל את העץ עד שהקן והגוזלים בתוכו יפול. עובר אורח שהבחין במתרחש שאל אותם למעשיהם והם ענו כי בכוונתם למכור אותם. הוא לקח מידיהם את הגוזלים ורץ איתם לבית החולים לחיות בר בספארי, שם טיפלו בגוזלים, שאחד מהם לא שרד.

מקרה נוסף הוא של אוגר שילדי המשפחה שאימצה אותו קשרו חוט לרגלו והחליטו לגרור אותו בכל הבית. רגלו נחכתה וכמעט נתלשה ממקומה. הורי הילדים החליטו למסור את האוגר לידי אגודה.

גוזל התנשמת

יניב עובדיה, מהאגודה לצער בעלי חיים, מספר כי בעקבות ריבוי המקרים של התעללות בבעלי חיים במהלך החופש הגדול בשנים האחרונות, החליטו במחלקה לחינוך להומאניות להקים מועדון צב"ח - מועדון צער בעלי חיים, שמטרתו לגרום לילדים ליזום פעולות למען בעלי חיים במצוקה.

יניב מסביר כי ילדים אוהבים שמעצימים אותם ומעניקים להם סמכויות ובאותה מידה אוהבים לתרום ולהירתם - על אחת כמה וכמה כשמדובר בדברים שהם מתחברים אליהם כמו חיות. במועדון צב"ח מעניקים לילדים את הבמה לפעול למען בעלי חיים ביוזמתם, באמצעות כלים שהם מספקים להם.

ברווז שילדים שברו לו את הכנף (חדשות 2)

באגודה לצער בעלי חיים פונים במסר חשוב גם להורים: "תדברו עם ילדיכם ותסבירו להם כמה זה חשוב להתייחס לחיות האלו באהבה. כך, בפעם הבאה שיתקלו באחת כזאת הם ידעו איך לטפל בה".

צילום חיות הבר: באדיבות בית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים'

מייל כתבת: avivitm@Ch2news.co.il