סכנה לציבור: התחזו לרופאי שיניים

דירת קרקע "תמימה" בבאר שבע שימשה לטיפולי שיניים, מצד אנשים שלא הוכשרו לכך - כך התגלה בבדיקת משרד הבריאות. במקום נמצאו כלים מלוכלכים ותנאים שמסכנים את שלום הציבור: לעסק הוצא צו סגירה והוגשה תלונה נגד הבעלים

אילוסטרציה (רויטרס)

תושבי באר שבע ניצלו בעור שיניהם מטיפול מסוכן מצד חובבנים - כך טוען היום (שלישי) משרד הבריאות, שהוציא צו סגירה למרפאת שיניים שפעלה ללא רישיון בעיר. רופאי המשרד גילו כי בקומת קרקע בדרך שמשון בעיר פעלו אנשים שככל הנראה התחזו לרופאי שיניים - ובכך סיכנו את הציבור.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"המרפאה פעלה בתנאים שעלולים לסכן באופן מיידי את בריאות הציבור", טענו במשרד. לפי החשד, אדם בשם יורי בלוגלזוב עבד במקום והתחזה לרופא שיניים. כמו כן נדהמו הרופאים לגלות כי לא קיים רישום רפואי במקום ולא נמצאו תיקים של המטופלים.

ולא רק רישיון חסר לבעל העסק, אלא גם שירותי ניקיון: רופאי המשרד גילו כי המרפאה הייתה מלוכלכת, ללא חיטוי כנדרש. במקום נמצאו כלים לטיפול שיניים שלא עברו עיקור, מכשיר רנטגן שלא עבר ביקורת קרינה, צבתות מזוהמות ומשטחי עבודה מלוכלכים.

עוד נמסר מהמשרד כי בעלי המרפאה, מרק גולדנברג, התנגד לבקרה ואף ניסה להעלים ראיות: בעלי המרפאה זומנו לשימוע ולא הגיעו. "אין לקבל מטופלים במרפאה", קבע המשרד בשימוע. למרפאה הוצא צו סגירה ותלונה הוגשה במשטרת באר שבע.