שוחרר מביה"ח - ואובחן כסובל מזיהום בעצמות: "נתנו לו משככי כאבים"

י', בן 88, התלונן על כאבים והגיע לביה"ח וולפסון - שם טענו שמצבו טוב ושחררו אותו. קרוביו לא הסתפקו בכך ופינו אותו לתל השומר, שם אבחנו כי קיים חשד לזיהום בעצמותיו ואשפזו אותו. "איך בשני בתי חולים התייחסו אליו לגמרי אחרת?", תהו קרוביו, שטוענים ליחס מזלזל. ביה"ח וולפסון: "לא היה צורך בבדיקה חוזרת"

3 פעמים באותו בית חולים, אבחנה זהה (חדשות 2)

בית חולים אחד שחרר את הקשיש, בית חולים אחר מיהר לאשפזו: י', ניצול שואה בן 88 ממרכז הארץ, חש לפני כחודשיים בכאבים עזים בגבו וברגלו השמאלית - והסתייע בבני משפחה על מנת להתפנות לבית החולים וולפסון בחולון, שהוא הקרוב ביותר לביתו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כשניגש למיון והתלונן על הכאבים בשעת לילה מאוחרת, הצוות הרפואי שנכח במקום ערך מספר בדיקות במטרה לאבחן את מצבו. כעבור פחות מ-3 שעות בהן שהה במקום, הוחלט לשחררו לאחר שניתנו לו משככי כאבים וצוין כי עליו להמשיך ולעקוב אחר מצבו הרפואי.

פחות מ-48 שעות לאחר מכן, שב י' עם בן משפחה למיון בבית החולים, עקב החמרה במצבו - כך לטענתו. הצוות הרפואי שקלט אותו ציין כי הוא סובל מ"כאב עמום בגב" ומ"כאבים בירך שמאל" וכי מצבו הכללי מוגדר טוב.

גם במקרה זה - הוא שוחרר כעבור כמה שעות, כשהאבחנה הרפואית דומה."אמרו לו שאין לו שום דבר", מספר ישראל כהן, חתנו, בשיחה עם חדשות 2 Online, "שהוא לא צריך להיות בבית חולים ושהכול בסדר. שייטול משככי כאבים ויהיה במעקב עם הרופא שלו".

משככי כאבים ומעקב. ביה"ח וולפסון (יוסי זליגר, פלאש 90)


י' ובני משפחתו לא ויתרו - ובסוף השבוע הם שבו לבית החולים, לאחר שהוא שב והתלונן על כאבים ברגליו ובגבו, על חולשה וגם על עצירות חריפה שנמשכת למעלה משבוע. גם במקרה זה, ניתנו לו משככי כאבים, נקבע כי עליו להיות תחת מעקב של רופא בקופת החולים שלו - וצוין בנוסף כי "יש לשקול צילום CT" - זאת מבלי שבוצע צילום שכזה במהלך שהותו בפעם השלישית בבית החולים.

"הוא קשיש, אתה לא יכול לצפות שהוא ירגיש טוב"

"שאלתי את האחות האחראית איך משחררים אותו ושהוא טוען בתוקף כבר שבוע שהוא לא מרגיש טוב", הוסיף כהן, שליווה את חמו לבית החולים. "לתדהמתי, היא ענתה לי: 'מה אתה רוצה, הוא בן 88. הוא פשוט זקן, אתה לא יכול לצפות שלא תהיה לו בעיה'". לדבריו, "הוא טען שהוא סובל מעצירות במשך 8 ימים, רק על זה היו צריכים להשאיר אותו שם ולבדוק מה לא תקין".

לאחר שנותר המום מתגובת האחות ולאחר שליווה את חמו לאשפוז בפעם השלישית וראה כי הוא אינו זוכה למענה ראוי - כך לטענתו, הוא לא היסס - והסיע אותו מיד למיון בבית החולים שיבא בתל השומר.

שם, בניגוד לשלוש הפעמים בהם הגיע לבית החולים "וולפסון", הומלץ לאשפז מיד את י' הקשיש, ולערוך לו סדרת בדיקות על ובהן גם צילום CT - על מנת לגלות מהי הבעיה ממנה הוא סובל. צילום ה-CT, שבבית החולים "וולפסון" שקלו האם לבצע בפעם האחרונה בה הגיע למיון, גילה "ממצא שמתאים לתהליך דלקתי - אוסטאומיאליטיס", משמע - חשד לדלקת או זיהום בעצמותיו.

כתוצאה מכך, י' אושפז בבית החולים לתקופה של שישה שבועות - שבסופם הועבר למחלקה אחרת בבית החולים שבה הוא מאושפז כיום. לבני המשפחה הועברו הנחיות ברורות של צוות בית החולים להשגיח עליו בזמן הליכה באמצעות הליכון או מקל הליכה.

הועבר לאשפוז. ביה"ח שיבא בתל השומר (עזרי עמרם, חדשות 2)


בעלון הרפואי של בית החולים וולפסון "העיתון שלנו" מאוקטובר 2010, אף הופיעה ידיעה המתגאה במכשיר החדש שהגיע לבית החולים - מצלמת CT חדישה המאפשרת לבצע שתי בדיקות הדמיה ברצף באותו נבדק, ובין היתר מאפשרת לאבחן זיהומים בעצמות (אוסטאומיאליטיס), הבעיה שקיים חשד לפיו י' סובל ממנה, אותה אבחנו בבית החולים שיבא שבתל השומר. אלא שי', כאמור, לא עבר בדיקה שכזו במהלך הפעמים שהגיע לבית החולים וולפסון, שם צוין כי יש "לשקול את עריכתה" - מה שלא הוביל לגילוי החשד למחלה.

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה לידיעה: "צר לנו על סבלו של המטופל. לאחר עיון ברשומות הרפואיות אשר בידינו, בהתאם לבדיקות הגופניות של המטופל, לא היה כל חשד שהצדיק ביצוע בדיקת CT. התלונה לגבי התנהגותה של האחות תיבדק לגופה על ידי מנהל הסיעוד של בית החולים".