רשימת התורים חשפה: 2 דקות לכל מטופל

רופאת עור המקבלת מטופלים בבית הרופאים בחולון קבעה לכל אחד מהמטופלים תור של בין שתיים לחמש דקות, כך עולה מרשימת התורים שהגיעה לידי חדשות 2 Online. מכאן עולה השאלה על טיב הטיפול לו זוכה כל מטופל, שלעיתים ממתין חודשים לתור. מ-"מכבי שירותי בריאות" נמסר: המטופלים זוכים למלוא הזמן שהם צריכים

זמן הפגישה עם הרופאה - 2 דקות (חדשות 2)

הזנחה או יעילות? - רשימת התורים לרופאת עור מומחית שהגיעה לידי חדשות 2 online מציגה תמונות מצב עגומה לפיה לכל מטופל נקבע תור שאורכו בין 2 ל-5 דקות. הפגישה הקצרה, אולי קצרה מידי עם הרופאה נקבעת לעיתים אחרי שהמטופלים המתינו לתור שבועות רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרופאה שמועסקת בבית הרופאים בחולון השייך ל-"מכבי שירותי בריאות" מקבלת עשרות מטופלים מידי יום. כל אחד מהמטופלים זוכה לזמן מוגבל של עד 5 דקות עם הרופאה, מה שמעלה את התהייה: האם ניתן לאבחן ולטפל בבעיה של מטופל בזמן כל כך קצר?

מטופלים רבים נדרשים לחכות זמן רב כדי לקבל תור אצל רופא מומחה ונראה שמן הראוי כי יינתן להם זמן מינימלי בו יזכו לטיפול הטוב ביותר. קבלת המטופל, בדיקה, אבחון וסיכום הביקור, לוקחים לעתים דקות רבות - בניגוד לתור הקצר.

מספיק כדי לטפל בבעיה?

מ-"מכבי שירותי בריאות" נמסר:

מדובר ברופאה שמטופלים רבים מאד מבקשים להגיע אליה. ככלל, טיפול אצל רופאי עור, כמו במקרה המדובר, אורך בממוצע כחמש דקות. חשוב לדעת כי כ- 30% מכלל המטופלים שקובעים תור לא מגיעים ולא מבטלים את התור.

כדי לנצל את זמן הרופאה באופן היעיל ביותר, ובשל המקרים הרבים של אי התייצבות מטופלים לתור שנקבע להם, נקבעים התורים בהפרש קצר יותר אחד מהשני כך שבממוצע היומי יש לכל מטופל את מלוא הזמן שהוא זקוק לו לבדיקה וטיפול.

ממוצע לתור - 5 דקות

בנוסף, מקפידה הרופאה לתת מענה גם למקרים דחופים שמגיעים ללא תור וכמובן שגם עובדה זו משפיעה על משכי ההמתנה. משך הבדיקה והטיפול במרפאה הוא בהתאם לצורך הרפואי של המטופל ובוודאי שאינו אורך 2 דקות, אלא כאמור בממוצע 5 דקות.

רופאת העור במקרה המדובר מוערכת מאוד ומעניקה שירות מקצועי ואיכותי ושביעות הרצון של חבריה היא גבוהה מאוד. כמעט בכל יום בו המרפאה פעילה היא נשארת ומקבלת מטופלים גם אחרי השעות הרשמיות והכל כדי להבטיח שכל מטופל מקבל את מלוא הטיפול לו הוא זקוק.