מיליארד שקל בשנה מייצוא מריחואנה‎ רפואית

פרסום ראשון: על פי ההערכות זהו הסכום שייכנס לקופת המדינה אם ייאושר ייצוא מריחואנה רפואית, סכום משמעותי מספיק כדי שבמשרד האוצר יבקשו לקדם החלטת ממשלה שתאשר את הייצוא. "אם לא נקפוץ על העגלה וננצל את ההזדמנות הזו כרגע, אין לדעת מה יתפתח בעולם והאם אנחנו נפסיד את ההזדמנות הזו", אמרה ח"כ זנדברג

אילוסטרציה (חדשות 2)

פרסום ראשון: למרות ההתנגדות של חלק ממשרדי הממשלה, משרד האוצר פועל לאחרונה לקידום החלטת ממשלה שתאפשר ייצוא של מריחואנה רפואית לחו"ל. על פי חלק מההערכות, ייצוא שכזה עשוי להכניס לקופת המדינה מיליארד שקלים בשנה. הנושא יעלה לדיון בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרישת התאחדות התעשיינים וחקלאים מכל רחבי הארץ, לאפשר ייצוא של מריחואנה, מקבלת בימים אלה חיזוק משמעותי וגם סיכוי רציני להפוך למדיניות ישראלית. משרד האוצר תומך בדרישה הזאת ואף פועל מאחורי הקלעים לקדם החלטה ממשלתית שתאפשר ייצוא של מריחואנה רפואית מישראל לחו"ל, למרות ההתנגדות של משרד הבריאות של המשרד לביטחון פנים.

מי שמדווחים על המהלכים הצפויים הם מגדלי המריחואנה, אך במשרד האוצר מאשרים כי הדבר נכון, ואף הוסיפו את ההערכה כי פוטנציאל הייצוא הישראלי של מריחואנה רפואית לחו"ל הוא מיליארד שקלים בשנה, מספר מדהים בהתחשב בעובדה שסך הייצוא החקלאי של מדינת ישראל בשנה הוא 5 מיליארד שקלים.

"אם אנחנו לא נקפוץ על העגלה וננצל את ההזדמנות הזו כרגע, אין לדעת מה יתפתח בעולם והאם אנחנו נפסיד את ההזדמנות הזו והחלון הזדמנויות הזה ייסגר", אמרה ח"כ תמר זנדברג. "וכל זה בגלל שמרנות וסטיגמות, שזה הדבר היחיד כרגע שמונע את הפתיחה לייצוא, למרות הפוטנציאל הגדול מאוד והאדיר למשק".

בין היתר, מדובר בחיזוק משמעותי לחקלאים בפריפריה, כולל באזור עוטף עזה. באוסטרליה, גרמניה צ'כיה וסלובקיה כבר מעוניינים לייבא אליהם את המריחואנה הרפואית הישראלית, שנחשבת לאחת הטובות בעולם. המריחואנה הישראלית היא מותג חקלאי חזק ומבוקש כמו תפוזים, עגבניות שרי וטפטפות.