מחקר: "משקאות רותחים כנראה גורמים לסרטן"

אנשים רבים מעדיפים את המשקאות החמים שלהם כשהם רותחים, אך מחקר חדש של הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן מציע כי ישנו הרגלים. על פי המחקר, שתיית משקאות שונים בטמפרטורה חמה במיוחד, מעל 65 מעלות, עלולה לגרום לסרטן הושט

הימנעו ממשקאות חמים מדי (רויטרס)

אחרי מחקרים סותרים רבים שדנו בשאלה האם קפה יכול לגרום לסרטן, מפרסמת היום (רביעי) הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן את מסקנתה לפיה לא הקפה הוא שמסרטן, אלא טמפרטורות המשקה. במחקר נטען כי שתיית משקאות חמים, כלומר בטמפרטורה גבוהה במיוחד, "כנראה יכול לגרום לסרטן הושט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התוצאות מראות כי שתיית משקאות מאוד חמים יכולה להיות אחת הסיבות להתפתחות סרטן הושט ושזו הטמפרטורה, ולא המשקה עצמו, שאחראית למחלה", הסביר מנהל הסוכנות כריסטופר ווילד. הסוכנות בחנה יותר מאלף מחקרים קודמים בתחום שעסקו בעיקר בשתיית קפה ותה שמאז 1991, נחשבו לגורמים אפשריים לסרטן.

 אך הממצאים החדשים מעלים כי לא ניתן לקשר אף אחד מהמשקאות לתחלואה בסרטן, אך כי שתיית הקפה, התה, או משקה אחר בטמפרטורה של מעל 65 מעלות צלזיוס, עלולה לגרום לסרטן.

"מחקרים במדינות כמו סין, אירן, טורקיה ודרום אמריקה, שם באופן מסורתי שותים תה או מאטה בטמפרטורות גבוהות, מצאו כי הסיכון לחלות בסרטן הושט גדלים יחד עם העלייה בטמפרטורה בה שותים את המשקה", הוסיף הארגון.