שריפה פרצה במבשרת ציון; תושבים פונו

מספר בתים עלו באש ביישוב שבהרי ירושלים ושלושה רחובות פונו מתושבים בעקבות שריפת חורש גדולה. 19 צוותי כיבוי בסיוע מטוסים מתקרבים להשיג שליטה על השריפה. אחד מלוחמי האש נפגע ופונה לקבלת טיפול בביה"ח

19 צוותי כיבוי מתחנות בית שמש וירושלים בסיוע מטוסי כיבוי הוזעקו בעקבות שריפת חורש שפרצה היום (רביעי) סמוך לרחוב הנרקיס במבשרת ציון. שני בתים עלו באש וכוחות הכיבוי חילצו את הדיירים בשלום, עד כה לא דווח על נפגעים. הרשויות פינו תושבים מאזור התפשטות האש ולאחר זמן קצר הושגה שליטה על האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל השריפה שפרצה בסמוך לקו הבתים, פונו התושבים המתגוררים ברחובות הנרקיס, מבוא תדהר וסעדיה גאון. דיירים המתגוררים בסמוך לרחובות הללו התבקשו לסגור חלונות, להשאיר דלתות פתוחות ולהישמע להנחיות כוחות הביטחון. הכבאים הצליחו לבלום באופן חלקי את התפשטות האש לעבר הבתים.

מנסים להשיג שליטה על האש (כיבוי והצלה)

שני בתים ניזוקו קשה (כיבוי והצלה)


"סגרנו את קו הבתים, אמנם נפגעו שני בתים אבל כל הכוחות פועלים כדי להגן על הבתים", אמר מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים, טפסר בכיר אלי פרץ. "האש יורדת לכיוון נחל חלילים ואנחנו עובדים עם ארבעה מטוסים כדי לנסות לסגור אותה גם בחלק התחתון. כרגע עובדים בשטח 10 צוותי כיבוי ועוד צוותים בדרכם ממישור החוף". בפעולות הכיבוי נפצע אחד הכבאים ופונה לבית החולים על ידי כוחות מד"א שמאבטחים את עבודת לוחמי האש.

19 צוותים בסיוע מטוסי כיבוי פועלים בשטח (כיבוי והצלה)

מוקדם יותר היום פרצה שריפה בסמוך לשכונת החרסינה בקרית ארבע. למקום הוזעקו שלושה צוותי כיבוי לאחר שהאש התקרבה למבנים. הביטחון המקומי ביצע פינוי של מספר מבני מגורים בעקבות עשן סמיך שחדר אל הדירות, אך איש לא נפגע.

השריפה בקריית ארבע