מאור נפטר, אבריו הצילו חיי חמישה

בערב ל"ג בעומר נהרג בתאונת דרכים מאור אלונסו, שחגג את יום הולדתו ה-18. משפחתו הסכימה לתרום את אבריו, וחמישה חולים זכו להזדמנות נוספת לחיים. "בשיחה משפחתית הוא אמר שהוא מוכן לתרום, וככה אנחנו ממשיכים איתו", סיפרה אחותו. "עכשיו גם אני מתכוונת לחתום על כרטיס אדי"

מאור אלונסו ז"ל

מאור אלונסו ז"ל ציין את יום הולדתו ה-18 בליל ל"ג בעומר האחרון. באותו הלילה, הוא נפצע בתאונת דרכים, פונה במצב אנוש לבית החולים סורוקה בבאר שבע, וכעבור מספר ימים מת מפצעיו. זמן קצר לאחר מותו הסכימו בני משפחתו לתרום את איבריו שהושתלו בגופם של חמישה חולים ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזכות מאור ומשפחתו, זכה חולה בן 70 בלב חדש, אישה בת 65 קיבלה בשתי ריאות, גבר בן 60 קיבל כבד חדש, אישה בת 34 קיבלה כליה לה הייתה זקוקה וילדה בת תשע זכתה באונת כבד ובכליה.

"מאור היה נער כמו כולם, אהב להיות עם חברים וליהנות", סיפרה לחדשות 2 Online אחותו רומי אלונסו. "לא ידענו כמה אנשים אהבו אותו עד שהם הגיעו לכבד אותו. בעבר הייתה שיחה משפחתית על תרומת איברים, ומאור אמר שלא אכפת לו לתרום, לעזור לאחרים אם הוא כבר לא איתנו".

רוצים להכיר את המשפחות של המושתלים

"זו החלטה לא פשוטה, אבל החלטנו שאנחנו רוצים אותו קרוב", הסבירה אלונסו. "אנחנו בעצם ממשיכים איתו, כי הוא נותן חיים לאנשים אחרים. אנחנו רוצים להכיר את המשפחות של המושתלים. זו גם הייתה הבקשה שלו: לעזור למישהו אחר. מאוד הפתיע שבחור צעיר כמוהו חשב על הדברים האלה, וגם אני בעצמי הולכת לחתום על כרטיס אדי".

דוברת המרכז הלאומי להשתלות דבורה שרר מספרת על עלייה במספר ההסכמות של משפחות לתרום איברים ולהציל חיים, וגם עלייה במספר החותמים על כרטיס אדי: "מתקבלות עשרות רבות של פניות למרכז הלאומי להשתלות בבקשה לתרום כליה לאדם זר הזקוק לה".