נמצא בית החולים שיטפל באיש הכבד בישראל

אחרי שפורסם בחדשות 2 כי אף בית חולים לא הסכים לאשפז את עופר מעיין הסובל מעודף משקל חמור, הבוקר הוא יצא מביתו לבית החולים תל השומר כדי לקבל טיפול במחלקה להפרעות אכילה. ח"כ גילאון בירך על האשפוז ובמקביל מתח ביקורת על התנהלות המדינה

השבוע פורסם בחדשות 2 סיפורו של עופר מעיין, האיש הנחשב ככל הנראה לבעל המשקל הגבוה בישראל, לאחר שלא נמצא בית חולים שיסכים לקלוט אותו ולאשפזו. כשבועיים אחרי שביקש להתפנות לבית חולים בכדי לטפל בבצקות מהן הוא סובל ברגליים, אושפז הבוקר (חמישי) מעיין במחלקה להפרעות אכילה בבית החולים תל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעיין בן ה-50 שוקל כמעט 300 ק"ג. בשנה וחצי האחרונות הוא יצא מהבית רק פעמיים, והבוקר היתה זו הפעם השלישית. לאחר שנפרד מהשכנים שמטפלים ומסייעים לו, יצא לכיוון בית החולים במטרה לשוב בעוד כמה שבועות או חודשים רזה ובריא.

בקופת חולים "כללית" עשו מאמצים גדולים למצוא בית חולים שיסכים לקלוט את עופר, וזה לא היה קל. ברוב בתי החולים אין מיטות מתאימות למאושפזים במשקל שלו, ולכן הוא לא אושפז.

"לא יכול להיות שבמערכת בריאות המוגדרת כאחת מהטובות בעולם, אין סידור למיטה", אמר ח"כ אילן גילאון (מרצ) שבירך את מעיין. "אני מקווה שסוף סוף שהוא יקבל את הטיפול שהוא צריך לקבל".