שוקל רבע טון: "לא מאשפזים אותי"

בתי החולים בישראל מתקשים להעניק טיפול לחולים בעלי עודף משקל קיצוני. עופר מעיין, אולי האיש הכבד ביותר בישראל, חושף את הקשיים שחווה, ומבקש שיאפשרו לו לקבל טיפול ראוי - כאחד האדם. "אין מיטות לטיפול בשמנים", מסביר מעיין

עופר מעיין, בן 50, רווק שמתגורר ברמת גן, הוא ככל הנראה האיש בעל המשקל הגבוה ביותר בישראל - יותר מרבע טון. כבר שנים הוא נלחם במשקל, אך בשבועיים האחרונים מצבו החמיר והוא מתקשה לזוז ממקומו. למרות מצבו הקשה, הוא אינו מצליח לקבל טיפול רפואי ולהתפנות לבית חולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשנה וחצי האחרונות כמעט ולא יצאתי, יצאתי פעם אחת להלוויה של אישה שהייתה מאוד יקרה לי והייתי חייב להיות שם", מספר עופר.

לאחרונה, הוא החל לסבול מבצקות קשות ברגליים. כשנפל בביתו ולא הצליח לקום במשך שעות ארוכות, הוא הבין שהוא צריך טיפול דחוף בבית חולים. "פניתי לרופא משפחה של קופת החולים ונאמר לי 'תמתין עד שנמצא לך בית חולים שמוכן לקלוט אותך'", הוא מתאר.

מעיין טוען שבקופת החולים דווקא מנסים לעזור לו, לכן הוא מבקש שלא לציין באיזו קופת חולים מדובר. הבעיה, לטענתו, היא בבתי החולים: לדבריו כבר קרה לו בעבר שסירבו לקבל אותו, כי בבתי החולים בישראל פשוט לא יודעים איך להתמודד עם חולים במשקל שלו.

"אין מיטות לטיפול בשמנים", מסביר מעיין. "אני צריך לקבל טיפול כמו כל אדם חולה אחר, בכל בית חולים צריכות להיות לפחות מיטה אחת או שתיים".

"שערוריה". ח"כ גיאלון

ח"כ אילן גילאון, יושב ראש השדולה למען זכויות אנשים עם מוגבלויות, טוען כי מדובר בשערורייה. "באחת ממערכות הבריאות המתקדמות בעולם, אדם בשל משקל - לא מקבל טיפול", ציין גלאון. "אני בעיקר מוטרד מאנשים נוספים בבעיה הזאת, שאולי הם לא יודעים, או לא פונים או מתביישים".