מה קורה אחרי 17 שעות תורנות?

על רקע מחאת המתמחים, מתמחה אחת במחלקת היולדות באחד מבתי החולים בארץ רק רצתה לבקש ייעוץ מרופא בכיר, אך מסתבר שאחרי 17 שעות עבודה זו משימה לא פשוטה בכלל. "זה מה קורה כשכבר לא רואים בעיניים מרוב עייפות" - כתבה המתמחה בפוסט שפרסמה בפייסבוק ובו בקשת היעוץ המוזרה הכוללת את המילים "הברקת נעלים ישנות"

אילוסטרציה

על רקע מחאת התמחים בבתי החולים לקיצור התורונויות שלהם שנמשכות לא פחות מ-26 שעות, ממשיכות להגיע עדויות לקושי הרב הכרוך בעבודה ממושכת כל כך. כך למשל מתמחה באחד מבתי החולים בארץ שכתבה בקשת ייעוץ מרופא בכיר לגבי מקרה רפואי, שאין בה שום הגיון ונכתבה ככל הנראה תחת עייפות גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבקשה התמוהה נכתב: "בת 24, בהריון שבוע 34+0. מזה שלושה ימים קושי נשימתי, צינון וחום עד 38.8 מבקשים הערכתכם- האם מדובר בצלחת חשות או הברקה של נעליים ישנות?". בתגובה לדבריה כתבה המתמחה פוסט בפייסבוק בו פרסמה את בקשתה המבולבלת וכתבה: "בקשה ליעוץ שנכתבה בשעה 1 לפנות בוקר לאחר 17 שעות רצופות במיון יולדות... זה מה קורה כשכבר לא רואים בעיניים מרוב עייפות".

הפוסט שפרסמה המתמחה וחושף את בקשת הייעוץ (מתוך פייסבוק)

הפוסט סחף תגובות רבות, באחת מהן נשאלה הרופאה האם מדובר באירוע אמיתי, ועל כך היא השיבה: "אמיתי ועוד איך!!! רק שלוש שעות אחרי שזה נשלח כשחיפשתי תשובה ליעוץ קראתי את מה שכתבתי וגם צילמתי את זה. תחשבו איך כירוגים מנתחים אחרי 17 שעות רצופות!"

לפני מספר ימים פתחה עמותת מרשם, ארגון המתמחים לרפואה בישראל, במאבק לקיצור התורנויות מ-26 ל-16 שעות לכל היותר. מבדיקת חדשות 2 Online עולה כי מדובר בפוסט אותנטי שנכתב על ידי רופאה מתמחה במחלקה למיילדות וגניקולוגיה באחד מבתי החולים בארץ, ועל פי בקשת עמותת מרשם, פרטיה לא יפורסמו.