תיעוד מיוחד: מצוקת המתמחים

הרופאים המתמחים טל ואפרת מספקים לנו הצצה לחיים במשמרת של 26 שעות. השניים מספרים על הקושי להישאר ערניים ומקצועיים וגם להעניק תשומת לב לחולים ובני משפחותיהם תוך מאבק אבוד בעייפות. תיעוד מיוחד של חדשות 2 Online של מצוקת הרופאים הצעירים, שעה אחר שעה. צפו

בשבוע שעבר יצאו המתמחים לרפואה למאבק על קיצור התורניות בבתי החולים. לטענת המתמחים, התורנויות הארוכות בבתי החולים, שנמשכות לאורך 26 שעות רצופות, מהוות סכנה למטופלים.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המאבק, שזכה לכינוי "קמפיין 26- מתים מעייפות", יצא לדרך במטרה לגייס את הציבור למאבק לשינוי פניה של מערכת הבריאות הציבורית בישראל. בפרויקט מיוחד של חדשות 2 Online, תיעדו טל מקורי ואפרת ברנע לוי, שני מתמחים לרפואה, את השעות הארוכות בבית החולים, שעה אחר שעה, כשהעייפות מתחילה אט אט להצטבר ולהשפיע על תפקודם. 

טל ואפרת צילמו את המשמרת שבה הקפה הוא המצרך החשוב ביותר והמצפון עובד שעות נוספות. בשלב מסוים, אחרי 24 שעות של הסתובבות במסדרונות, מתחילות לעלות לאפרת שאלות ותהיות בנוגע למצבם העגום של הרופאים הצעירים.

"למה אני עושה את זה לעצמי?", תוהה ברנע לוי. "באיזה עולם זה נתפס כמשהו הגיוני שהרופא שמטפל בך עובד למעלה מ 20 שעות ברצף?". כמוה גם המתמחה טל מקורי נאבק בעייפות שמונעת ממנו לפעמים לטפל במלוא תשומת הלב במקרים הקשים שבהם הוא נתקל בבית החולים.

לתמיכה בקמפיין המחאה של הרופאים המתמחים, לחצו כאן

לפנייה לכתבת: Avivitm@ch2news.co.il