טבריה: אתר פסולת בוער כבר יומיים

בטבריה סובלים בימים האחרונים לא רק מהחום הכבד, אלא גם מזיהום אוויר שנוצר כתוצאה משריפה. החשד הוא שמדובר בכלל בשריפה שנעשתה במכוון, ועוד על ידי הרשות המקומית שהשמידה אשפה באופן שעלול לסכן את התושבים

השריפה בטבריה (חדשות 2)

כבר יומיים שתושבי טבריה נושמים עשן וסובלים מזיהום אוויר חריף בשל דליקה שפרצה באתר פסולת עירוני. השריפה במקום החלה שלשום (ראשון) לפנות בוקר וכובתה עד כה באופן חלקי בלבד, והיא גורמת לזיהום אוויר כבד בשל הימצאות של פלסטיק וחומרים נוספים הפולטים חלקיקים נשימתיים מסוכנים וגזים רעילים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמי החקירה שהגיעו למקום, ובהם המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה, בודקים מה גרם לבעירה כשאחד החשדות הוא שבעירייה ביקשו לחסוך בעלויות פינוי הפסולת והטמנתה, ולכן הדליקו שריפה מכוונת.

האשפה שהובערה בטבריה (חדשות 2)

במשטרה הירוקה כבר הוציאו צו מנהלי לעירייה ואזהרה על דין פלילי שהעונש המירבי עליו מגיע למאות אלפי שקלים ושנתיים מאסר. אבל לדברי הכבאים, כיבוי מוחלט ייקח עוד מספר ימים בשל בעירה פנימית מתחת לזבל.

מעיריית טבריה נמסר בתגובה: "אנו דוחים את הטענות כי יש לנו קשר להצתת האש. אנחנו מנהלים בדיקה שקופה עם כל הגורמים, יש מצלמות במקום ונעזור באיתור מקום הדליקה. הסיבה לכמויות האשפה הגדולות במקום נעוצה במספר המבקרים הגדול שביקרו בעיר בחג האחרון כשבמקביל אתר הטמנת הפסולת איתו אנו עובדים סגור באחרונה בשל עיצומים".