תוגדל הקצבה לילדים עם מחלות קשות

הורים רבים לילדים הסובלים ממחלות שונות כורעים תחת הנטל הכלכלי ומתקשים לממן את הטיפוחים היקרים ואת הצורך ללוות את הילד במהלך כל היום שמונע מהם את האפשרות לעבוד. בשל פניות רבות של הורים הודיע שר הרווחה כץ על הגדלת התקציב לאותן משפחות, שתסייע לגמור את החודש. "קיים צורך ממשי להקל על המשפחות", אמר כץ

שר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ הורה היום (שלישי) על הגדלת הקצבה הניתנת למשפחות שמטפלות בילדים במצבים רפואיים קשים. בעקבות הפרסום בחדשות 2 על הקשיים שחווים הורים לילדים חולי סרטן, מחר צפויה להתכנס מועצת הביטוח הלאומי ולאשר את הקצבה המוגדלת למשפחות בהן אחד ההורים נדרש ללוות את הילד במשך כל היממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה בעקבות פניות רבות למשרד הרווחה של הורים לילדים חולים שאינם מצליחים לעמוד בנטל הכלכלי ומחאת ההורים שאף הגיעה לכנסת. "קיים צורך ממשי להקל על משפחות שמטפלות בילד חולה ונאלצות שלא לעבוד", אמר השר כץ. "הגדלת הקצבה תעניק מרווח מחיה כלכלי למשפחות ותקל עליהן בהתמודדות הקשה".

ההורים יצאו למאבק


כיום עומדת קצבת קצבת ילד נכה על סכום של 2,500 שקלים למשפחה בחודש, ולפי התיקון המוצע תגדל הקצבה ל- 4,500 שקלים בחודש למשפחה.

מידי שנה מאובחנים כ-500 ילדים חדשים במחלת הסרטן ועוד כחמישים ילדים סובלים ממצב רפואי כמו טיפולי דיאליזה ואשפוזים ממושכים, שמאלץ את ההורים לשהות לצדם. עלות התוספת השנתית להגדלת הקצבאות ל- 550 ילדים, עומדת על 13 מיליון שקלים בשנה.