בייבי בום: שלישייה זהה בהלל יפה

אחרי שנולדו לה 5 בנים, התפללה הדאיה באדרן שתיוולד לה בת. היא לא חלמה שמשאלתה תתגשם בסדר גודל כזה, כשבחודש שעבר נולדו לה 3 בנות זהות, כלומר נוצרו מאותה ביצית. מדובר במקרה נדיר שמתרחש רק פעם ב-100 אלף לידות. היום שוחררו האם והתינוקות מבית החולים

קיוותה לבת - קיבלה שלוש: שלישיית בנות זהה נולדה בחודש שעבר בבית החולים הלל יפה בחדרה. מדובר במקרה נדיר של היריון ספונטני, שכמותו מתרחש רק פעם ב-100 אלף מקרים. היום (ראשון) שוחררו התינוקות, ששהו בפגייה, מבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהדאיה באדרן מהיישוב זמר בעמק חפר גילתה שהיא בהיריון, היא התפללה לקבל בת, אחרי חמישה בנים. תפילתה נענתה בלשון המעטה, כשהבוקר ילדה שלוש בנות זהות, כלומר שמקורן באותה ביצית ובאותה שלייה.

"אימא שלי מאושרת מכל הנכדים הרבים, וכך גם אנחנו, ההתרגשות היא רבה", אמרה בדראן. לכך מוסיף אוסמה, בעלה: "ברור לנו שזה לא פשוט ונצטרך רכב גדול יותר והתארגנות לעזרה קבועה, אבל נסתדר. החדר שלהן מוכן, ואחרי חמישה בנים פתאום הכול בוורוד. זה באמת אושר גדול".

(באדיבות המשפחה)

"מדובר באירוע נדיר שבספרות המקצועית מצוין שמתרחש באחד בכ-100 אלף היריונות", מציין ד"ר חיים דוד, מנהל חדר הלידה בהלל יפה, שגם יילד את שלוש בנותיה של בדראן. "כיום, לרוב, שלישיות אינן מתקבלות באופן ספונטני, וההמלצה בהיריון מרובה עוברים היא לבצע דילול עוברים בגלל הסיכון לאם ולתינוקות. במקרה הזה, דילול בכלל לא היה אופציה כי כולן היו בשיליה אחת, וכל שנותר הוא לעשות מעקב היריון צפוף ו'לסחוב' אותו ככל הניתן לשבוע מתקדם".

בדראן אכן הייתה במעקב, ואף אושפזה מספר פעמים בשל צירים מוקדמים. בשבוע ה-32 להיריון בוצע ניתוח קיסרי, שהסתיים בלידתן של שלוש הבנות. משקלי הלידה שלהן היו 1.735 קילוגרם, 1.920 קילוגרם ו- 1.560 קילוגרם, והשמות שניתנו להן - לוג'יין, אלין ותאלין. השלוש אושפזו למעקב וטיפול בפגיה.