ראשי רשויות בנגב לנתניהו: "מפלים אותנו"

כמעט שנתיים אחרי "צוק איתן", ראשי רשויות בדרום פונים לראש הממשלה בדרישה לעמוד בהבטחות שקיבלו עם תום המבצע לגבי שיפור מצב הרפואה באזור. ההפקרה, לטענתם, כבר גובה מחיר כבד מהתושבים. "אנו פונים אליך בבקשה לאפשר לנו להיות כשאר תושבי ישראל"

ארכיון. (פלאש 90)

ראשי רשויות מאזור הדרום שיגרו מכתב לראש הממשלה נתניהו שבו הם מוחים על כך שתכנית רב-שנתית לשיפור מערך הרפואה הציבורית בנגב תקועה, לטענתם, כבר שנה וחצי. כך למשל, הם טוענים שפרויקטים להקמת בית חולים חדש בדרום, לשיפור תחנות טיפת חלב ולתגבור חלקי של מוקדי לילה רפואיים - עדיין לא יצאו לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו פונים אליך בבקשה לאפשר לנו להיות כשאר תושבי ישראל", נכתב במכתב עליו חתמו לא פחות מ-12 ראשי רשויות. "אנו מופלים לרעה כמעט בכל מדד ונאלצים לתמודד עם מחסור קיצוני בשירותי רפואה על כל המשתמע מכך בחיי אדם ובאיכות חיינו.

"כראש ממשלה גילית בעבר רגישות לצרכי הבריאות של תושבי הנגב וקידמת החלטות ממשלה בנושא. הגיעה העת גם להבטיח שהחלטות אלו יתממשו".

בעקבות פרסום המכתב התייחסה ח"כ מרב מיכאלי לדברים בחשבון בטוויטר שלה: "כש'מר בטחון' לא מסוגל לעשות מה שנדרש כדי להביא לתושבות ותושבי הדרום ביטחון, לפחות שיספק להם כלים להתמודד עם חוסר הבטחון. כשבדרום מרגישים את החרדה מהסיבוב הבא כדאי שנתניהו לפחות יעמוד בהבטחות שלו אליהם על הסיבוב הקודם ויאפשר להיערך לסיבוב הבא כראוי", כתבה מיכאלי.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו פועל רבות למען קידום הבריאות בנגב. הכסף לתכנון בית החולים החדש כבר הועבר, תוגברו מוקדי לילה ונוספו מיטות שיקום. מדובר בתהליך רב שנתי בעלות תקציבית גבוהה שהממשלה מחוייבת לו".