שריפה גדולה בסמוך לקבר רבי מאיר בטבריה

יותר מ-200 דונם נשרפו בשריפה המשתוללת סמוך לקבר רבי מאיר בטבריה. 6 צוותי כיבוי ו-17 לוחמי אש כבר במקום, אך רוחות חזקות הנושבות באזור קשות על ההשתלטות על האש

צילום ארכיון (דוברות כבאות והצלה בית שמש)

שריפה גדולה מעל קבר רבי מאיר בטבריה: שישה צוותי כיבוי וכ-17 לוחמי אש פועלים לכיבוי השריפה שפרצה היום (רביעי) במקום. במקום נושבות רוחות חזקות, ועל פי הערכות הכוחות במקום יותר מ-200 דונם כבר נשרפו.למקום הוזנקו שני מטוסי כיבוי כדי לסייע במניעת התפשטות האש לעבר יער שוויץ הסמוך.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול פרצה שריפה גדולה בסמוך לבסיס האימון של חטיבת הצנחנים שבדרום. צוותי כיבוי מחמש תחנות שונות, הגיעו למקום והחלו להילחם בלהבות כשארבעה מטוסי הכיבוי מסייעים להם. הלהבות התפשטו לכיוון היישוב נטע, והעשן אפף את היישוב.

בחופשת הפסח ובסוף השבוע ניצתו שריפות רבות ברחבי הארץ, וברשות הטבע והגנים דיווחו כי מאז ה-17 באפריל פרצו באזור דרום הארץ שבע שריפות, שלפחות שש מהן לא נגרמו מסיבות טבעיות, אלא עלה חשד כי הצתה או רשלנות גרמו לנזק האדיר כש-10,000 דונמים עלו באש.

בחלק מהמקרים, מוסיפים ברשות, מדובר בשריפות שנגרמות במהלך אימונים של צה"ל. עם זאת, הרשות נמצאת בדין ודברים תמידי עם הצבא כדי לפעול לצמצום התופעה. עוד הוסיפו ברשות הטבע והגנים כי שריפות שפורצות מסיבות טבעיות הן נדירות מאד, וכמעט תמיד הגורם האנושי הוא האחראי. כמו כן, שריפה כמעט אף פעם לא פורצת כתוצאה מחום, אלא בדרך כלל מברקים.

גם בצפון הארץ פרצו בשבוע שעבר מספר שריפות, שהקשה בהן ביער ביריה. השריפה בביריה כילתה כ-100 דונמים של חורש טבעי. במקרה זה עלה חשד שבני זוג הדליקו מנגל מאולתר וכך גרמו לאש לפרוץ.