צפו: קפץ לים באילת - ישר לתוך נחיל מדוזות

ליאור טואיל נכנס אתמול לצלילה קצרה במימי מפרץ אילת ומיד מצא את עצמו מוקף במאות מדוזות. "אמרו לי שאני משוגע, אבל אני בעצמי לא הבנתי כמה עד היום", כתב בפייסבוק

ליאור טואיל מקבוצת הגלישה "אוריה אסא" קפץ למימי מפרץ אילת ומצא את עצמו בתוך נחיל עצום של מדוזות שהקיפו אותו מכל עבר. הוא תיעד את החווייה הלא שגרתית, ובסרטון נראה כאילו הוא מנסה לחמוק מהן עד שהוא מבין כי אין לאן לברוח. למזלו, לא היה מדובר במדוזות מסוכנות לבני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמרו לי שאני משוגע, אבל אני בעצמי לא הבנתי כמה עד היום", כתב לאחר מכן בדף הפייסבוק שלו. "לפעמים החיים מעמידים אותנו במבחנים וכל מה שנותר לנו הוא להיות אמיצים ולעבור אותם".

המדוזות שהקיפו את טוויל נקראות "אורליה". הן נפוצות מאוד במים טרופיים ומופיעות גם במי מפרץ אילת. "אורליה" הינה אחת מהמדוזות הנפוצות ביותר בחופים ולכן היא גם אחת מהנחקרות ביותר על ידי מדענים.

סימן הזיהוי הייחודי שלה הוא צורה של מעין ארבע פרסות הנשקפות מבעד לפעמון שלה, כאשר מסתכלים עליה במבט על. פרסות אלה מכילות את שהן תאי הרבייה של המדוזות שנקראות גונדות. לא מדובר במדוזות צורבת באופן שמורגש על ידי בני אדם והן אינן מסוכנת לרוחצים בחופי הים.