שריפה במעיין צבי; מטיילים פונו

חמישה צוותי כיבוי הוזנקו לכיבוי שריפה שפרצה במעיין צבי, סמוך לזכרון יעקב. מטיילים במקום פונו מהאזור מחשש להתפשטות האש, ושני מטוסי כיבוי פועלים להשגת שליטה על חלקה הדרומי של השריפה

צילום ארכיון (חדשות 2)

חמישה צוותי כיבוי פועלים לכיבוי שריפה שפרצה היום (שישי) במעיין צבי, סמוך לזכרון יעקב. הצוותים, בפיקודו של רשף אילן קודיש, הצליחו להשיג שליטה חלקית על השריפה באזור בו ישנם מטיילים. מספר המטיילים במקום לא ידוע במדויק, אולם עשרות רכבים נצפו במגרש החנייה של האתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני מטוסי כיבוי נוספים ממשיכים לפעול להשגת שליטה על השריפה בחלקו הדרומי של האתר. מדיווח של רשף קודיש עולה כי בוצע פינוי של מטיילים בקו החוף ומתרחצים התבקשו לעזוב את האזור הסמוך למוקד השריפה וכן לפנות את רכביהם מחשש להתפשטותה.

בחופשת הפסח ניצתו שריפות רבות ברחבי הארץ, וברשות הטבע והגנים דיווחו כי מאז ה-17 באפריל פרצו באזור דרום הארץ שבע שריפות, שלפחות שש מהן לא נגרמו מסיבות טבעיות, אלא עלה חשד כי הצתה או רשלנות גרמו לנזק האדיר כש-10,000 דונמים עלו באש.

בחלק מהמקרים, מוסיפים ברשות, מדובר בשריפות שנגרמות במהלך אימונים של צה"ל. עם זאת, הרשות נמצאת בדין ודברים תמידי עם הצבא כדי לפעול לצמצום התופעה. עוד הוסיפו ברשות הטבע והגנים כי שריפות שפורצות מסיבות טבעיות הן נדירות מאד, וכמעט תמיד הגורם האנושי הוא האחראי. כמו כן, שריפה כמעט אף פעם לא פורצת כתוצאה מחום, אלא בדרך כלל מברקים.

מלבד בדרום, בצפון הארץ פרצו בשבוע האחרון מספר שריפות, שהקשה בהן ביער ביריה. השריפה בביריה כילתה כ-100 דונמים של חורש טבעי. במקרה זה עלה חשד שבני זוג הדליקו מנגל מאולתר וכך גרמו לאש לפרוץ.