מעל מיליון ישראלים טיילו ברחבי הארץ, מאות טונות אשפה פונו

החג הראשון וימי חול המועד שברו את כל השיאים עם למעלה ממיליון מטיילים שפקדו את אתרי הטבע מצפון ועד דרום - וגם הותירו אחריהם מאות טונות של אשפה. ברשות הטבע והגנים, בקק"ל ובאיגוד הערים כנרת יצאו למבצעי ניקיון ונערכים למטיילים גם בסוף השבוע של החג השני

מיליון ישראלים יצאו לנפוש ולנוח - ואז החלה גם מלאכת הצחצוח: ברשות הטבע והגנים, בקרן הקיימת לישראל ובאיגוד הערים כנרת סיכמו את השבוע החולף בו חל החג הראשון של פסח ואחריו חול המועד בהצלחה גדולה - זאת לאחר שנרשמו ביקורים של למעלה ממיליון נופשים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים מתל דן שבצפון ועד אילת שבדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אלא שאחרי שמיליון המטיילים, רוכבי האופניים, הנופשים והממנגלים שפקדו את היערות והפארקים חזרו לבתיהם, נותר גם לאסוף את שהשאירו אחריהם - והחג הזה, מדובר היה במלאכה מורכבת במיוחד. כ-21 אלף שקיות אשפה חולקו בפארקים וביערות קק״ל ובסך הכל נאספו 500 טון אשפה במהלך כל ימי החג ובכל אתרי קק"ל. רוב ציבור המטיילים אסף את האשפה לתוך השקיות שחולקו.

מפנים את האשפה מכל פינה בחופים (רשות הכינרת)

בחופי איגוד ערים כנרת, שם נשפו עשרות אלפים בימי החג, גויסו מאתיים עובדי ניקיון שפתחו במבצע רחב היקף בכל 15 החופים של האיגוד - וניקו אותם על מנת להיערך להגעת נופשים במהלך החג השני, השבת ולקראת חגיגות המימונה. במהלך המבצע נאספו כ-180 טון אשפה ואילו מתחילת החג נאספו כ 300 טון אשפה. גם שם פועלים לחלק לנופשים שקיות אשפה גדולות - ובאיגוד אף התקבלו עשרות פניות מאזרחים שהתעניינו להצטרף ולסייע בהסברה ובניקיון החופים.

מיליון טיילו, רכבו ועשו על האש (פלאש 90)

בימי החג ביקרו בחופי האיגוד כ-170 אלף נופשים ומעל לאלף נוספים השתתפו במסלולים מודרכים ללא תשלום בשביל סובב כנרת. במהלך היום נפשו 18 אלף בני אדם סביב האגם - ומחר צפויות להגיע עוד אלפי משפחות לחופים שנוקו.

עשרות אלפי שקיות חולקו לנופשים (רשות הכינרת)

ברשות הכנרת מפצירים בנופשים לשמור על ניקיון החופים, להחנות במקומות המוסדרים ולא לגרום לרעש המטריד נופשים אחרים. סביב הכנרת קיימים מספר חופים שקטים בהם אסורה השמעת מוסיקה בהגברה.