200 טון אשפה בכנרת מאז תחילת החג

כ-170 אלף נופשים הגיעו לחופי הכנרת בימי חג הפסח, והותירו אחריהם כ-200 טון אשפה. ברשות הכנרת ערכו מבצע ניקיון רחב היקף לקראת החג השני, במהלכו נאספו כ-100 טון אשפה. למרות התמונות הקשות שהגיעו בימים האחרונים מהחופים, ברשות מציינים כי חל דווקא שיפור ניכר וכי מרבית האשפה נאספה מהפחים

ברשות הכנרת מסכמים את חול המועד פסח: מחדר הבקרה של הרשות נמסר כי מאז תחילת החג נאספו כ-200 טון אשפה מחופי הכנרת. אמש (רביעי), במהלך מבצע רחב היקף בכל 15 חופי האיגוד לקראת הגעת הנופשים בחג השני, נאספו לא פחות מ-100 טון אשפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשות מציינים כי חל שיפור ניכר בחופי האיגוד ביחס לשנים הקודמות, וכי מרבית האשפה נאספה מהפחים. עד כה ביקרו בחופי הכנרת כ-170 אלף נופשים ויותר מאלף נוספים השתתפו במסלולים מודרכים ללא תשלום בשביל סובב כנרת.

מנקים את החופים, הבוקר (רשות הכנרת)

מרבית האשפה נאספה מהפחים (רשות הכנרת)

עם זאת, ישראלים רבים השאירו אחריהם את הפסולת באתרי הטבע השונים ברחבי הארץ. בסרטון שצולם בשלישי בחוף פולג בנתניה, נראו כמויות גדולות של בקבוקים ריקים, שקיות ניילון, כלים חד פעמיים, שאריות מזון ופסולת נוספת שהושלכו על ידי הנופשים במקום. חלק מהזבל שלא נאסף נערם ממש על קו המים, לאורך החוף. גם במקומות אחרים בארץ מתלוננים מטיילים על אשפה שמושארת בשטח.