מטיילים ומלכלכים: כך נראה חוף הים

החום הכבד לא עצר את רבבות המטיילים שהמשיכו לגדוש גם היום את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ, אך לצד הבילוי המשפחתי הנעים, נרשמו גם תופעות מכוערות. בסרטון מחוף פולג נראית פסולת שהותירו אחריהם רוחצים נערמת על קו המים. גם באתרים נוספים מדווחים מטיילים על אשפה שמושארת בשטח

מאז תחילת חול המועד שטפו מאות אלפי ישראלים את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ, אך למרות שהמודעות לנושא עלתה בשנים האחרונות - במקרים רבים המטיילים עדיין לא טורחים לנקות אחרי עצמם בתום הבילוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שצולם היום (שלישי) בחוף פולג בנתניה נראות כמויות גדולות של בקבוקים ריקים, שקיות ניילון, כלים חד פעמיים, שאריות מזון ופסולת נוספת שהושלכו על ידי הנופשים במקום. חלק מהזבל שלא נאסף נערם ממש על קו המים, לאורך החוף. גם במקומות אחרים בארץ מתלוננים מטיילים על אשפה שמושארת בשטח.

חוף פולג בנתניה (חדשות 2)

חוף פולג בנתניה (חדשות 2)

לצד זאת, באיגוד ערים כינרת אומרים כי מתחילת החג נאספו מחופי האגם כ-90 טונות אשפה - מרביתה מהפחים. 25 אלף נופשים הגיעו גם היום לכינרת, ו-15 החופים שסביבה נפתחים ונסגרים לסירוגין בהתאם למצב המבקרים. ברשות הטבע והגנים מציבים עשרות מדריכים שמציידים את המטיילים בשקיות אשפה.

מצטננים בנחל כזיב (רשות הטבע והגנים)

למרות השרב הכבד, כ-80 אלף מטיילים פקדו היום את שמורות הטבע ואת הגנים הלאומיים ברחבי הארץ. באופן לא מפתיע, היעדים הפופולריים ביותר היו אתרי המים, בהם יהודייה, נחל עיון, בניאס, עין פרת, עין גדי וגן השלושה (סחנה).

משחררים נשר לטבע בעין עבדת (רשות הטבע והגנים)

בשל מזג האוויר השרבי מבקשים להדגיש ברשות שמורות הטבע והגנים כי יש לשמור על כללי הטיול הנכון, להצטייד במים, כובעים וקרם הגנה ולהישמע להוראות הפקחים באתרים ובמסלולים השונים.

הטמפרטורות החזויות היום: בקצרין 36 מעלות, בנהריה 35, בצפת 32, בטבריה 38, בנצרת 33, בחיפה 34, בטייבה 37, באריאל 34, בתל אביב 37, בירושלים 33, בבית שמש 38, בים המלח 38, ברחובות 38, באשקלון 37, בשדרות 39, בערד 35, בבאר שבע 39, במצפה רמון 35 ובאילת 36 מעלות.

עם שבירת השרב בשעות הערב, סמוך ל-21:00, צפוי לעלות האובך ובמהלך הערב והלילה ינשבו רוחות ערות. מחר האובך ירד בהדרגה והטמפרטורות יצנחו בכ-10 מעלות בכל הארץ.