מלחמתו של משרד הבריאות במזון המהיר

שר הבריאות ליצמן ממשיך להילחם בג'אנק פוד. אחרי ההצהרה נגד מקדונלד'ס, ועדה מקצועית של המשרד תתחיל בדיונים בימים הקרובים בדרכים להילחם בג'אנק פוד. מה הם הפתרונות המסתמנים?

לא רק נגד מקדונלדס: בשבוע שעבר תקף שר הבריאות יעקב ליצמן את רשתות המזון המהיר ותרבות אכילת הג'אנק פוד ואמר כי "צריך לחנך את הילדים לא לאכול ג'אנק פוד". בימים הקרובים צפויה ועדה מיוחדת להתכנס ולקבוע מספר צעדים להילחם בתופעת ההשמנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הצעדים המסתמנים הוא הטלת מס על סוכר לבן ועל כל המוצרים המכילים כמות גבוה של סוכר לבן. כמו כן יוטל מס גם על משקאות ממותקים. בוועדה יבחנו האם ניתן להטיל מס מסוים גם על משקאות דיאט וזאת בשל החומרים האחרים הנמצאים בתוך המשקאות הללו.

אפשרות אחרת שנשקלת היא הטלת מס על מוצרי מזון עם ציון בריאותי רע המכילים שומן, מלח וסוכר. על פי ההצעה הזאת, כל מוצר יקבל ציון שייקבע על סמך מרכיביו. מוצר שיקבל ציון נמוך ייקנס במס נוסף.

כמו כן נבחן הוועדה האם להכניס לפיקוח גם "מוצרים בריאים" כגון אורז מלא, סוכר חום ולחם מקמח מלא. הסתירה היא שחלק נכבד ברשימת המוצרים בפיקוח אינם בריאים כלל. לדוגמה שמנת מתוקה מכילה 38% שומן, גבינה צהובה בין 22% ל- 28%.