מה מסתתר מאחורי "דיאטות הפלא"?

חברות דיאטה רבות מבטיחות לנו אינספור הבטחות – מנוסחאות פלא ועד לעתיד של חיים רזים ובריאים. כולן מציגות מחקרים רפואיים מנומקים, אבל מה באמת מכילים אותם תוספים והאם הם באמת מרזים ובריאים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תגובת דיאטת דש: "המחקר שבו ירדה קבוצת דש 15.5 ק"ג בממוצע כמו גם תוצאותהמחקר שמצא כי קבוצת דיאטת דש ירדה פי 2.5 במשקל הם עובדה מדעית בעלת מובהקות סטטיסטית הגדולה פי 20 מהנדרש למחקר קליני ואינם פתוחים לחוות דעת. המחקרים מופיעים באתר החברה במלואם ומאפשרים לכל אדם לקרוא אותם ולהחליט על הפרשנות הנכונה. מחקרים אלה אף הועברו לטובת המחלקה המשפטית של הרשות השנייה, יחד עם המלצות משרד הבריאות האמריקאי ליעילותה של דיאטת דש ופרסומת שכללה את המחקר אושרה לפרסום כבלתי מטעה".

תגובת דיאט פארם: "להטיל ספק ביעילות הרפלקסולוגיה במוצר ה"מידרזים" שווה בערכו להטלת ספק ביעילותן של שיטות טיפול אחרות כמו דיקור סיני, נטורופתיה והומאופתיה. ד"ר שוהם אינו מפרסם את המוצר. עצם אזכורו הוא בגדר ציון עובדה - הוא מפתח ה"מידרזים". בעניין מדבקות ההרזיה "סלים פאץ'", מדובר במדבקות המכילות מרכיבים טבעיים. אין זה שונה מתוספים שונים המיוצרים על ידי חברות מובילות בשוק שאף הן לא נבדקו".