להפחית בסוכר? אצל השר דווקא שתו יותר

בזמן שמשרד הבריאות מנסה לשכנע אותנו להימנע משתיה ממותקת, לשכתו של ליצמן רכשה ב-2015 שתיה ממותקת בקרוב ל70,000 שקלים. במשרד הסבירו: יש הנחיה לא להגיש משקאות, אך הלשכה לא ביצעה את ההזמנה. ואיפה הדוגמה האישית?

ומה עם הקמפיין? ליצמן (פלאש 90, הדס פרוש)

בימים אלה מקדם משרד הבריאות קמפיין שקורא לכולנו להפחית בשתייה הממותקת ומזהיר מכמות הסוכר הגבוהה במשקאות אלו. אך למרות זאת, מתברר כי באותו משרד לא היססו לרכוש בשנה שעברה כ-17 אלף בקבוקי שתייה ממותקת לפחות: המידע נחשף במסגרת הנוהל החדש בו משרדי הממשלה מפרסמים את הוצאותיהם, ובהוצאות משרד הבריאות התגלה הסעיף החריג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח המשרד, בשנת 2015 - במהלך חלקה שימש ליצמן כסגן שר וכשר - נרכשה עבור הלשכה שתייה ממותקת לדיונים וישיבות בהיקף של כ-70 אלף שקלים. מתברר שהצעד התבצע במקביל להחלטת בכירי משרד הבריאות לפתוח בקמפיין ארצי ומתוקשר נגד משקאות ממותקים.

במשרד הסבירו כי יש הנחיה לא להגיש משקאות, אך לא הלשכה היא זו שביצעה את ההזמנה אלא אגף אחר במשרד.

אילוסטרציה (חדשות 2)

תומר אביטל מ"מאה ימים של שקיפות", שניהל את המאבק לחשוף את סעיפי ההוצאות, אמר בתגובה: "יותר מסטטוסים בפייסבוק, הצהרות ריקות ונאומים חוצבי להבות, הכספים הפנימיים של המשרדים מראים מה חשוב לשרים ובמה הם מתעסקים. אני חושב שעכשיו כשהתקציבים שקופים השרים ינהגו ביתר זהירות הם לא יבזבזו את הכספים שלנו, כספי הציבור, על שטויות". ואנו נמשיך לשאול איפה הדוגמא האישית.