צפו: המבצע להצלת דג הלוקוס

חברי "קבוצת הזלילה" יוצאים מדי שבוע לצלילת בוקר ונתקלים לא פעם ב"רשתות רפאים" שדייגים משאירים אחריהם. ביום שישי האחרון היה זה דג לוקוס חסר מזל שהסתבך בתוכה והיה קרוב למוות. הצוללים לא היססו, חתכו בזהירות את הרשת ושחררו אותו

מבצע דג: קבוצת צוללים שהגיעה ביום שישי האחרון לצלול באזור קיסריה נתקלה בדג לוקוס שנלכד ב"רשת רפאים" שהושארה בתוך המים. הצוללים נחלצו לעזרתו, שחררו אותו מהרשת והצילו את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מדי שבוע יורדים חברי "קבוצת הזלילה" אל מתחת למים, בעיקר באזור קיסריה. ביום שישי האחרון הם נתקלו בדג שהסתבך ברשת ונראה במצוקה. רשתות רפאים הן מפגע מוכר שנותר במים לאחר שחלק מהרשת נקרע או הרשת עצמה פשוט נופלת למים.

חברי הקבוצה: אייל אלמקייס, צביקה פייר, איתן בן צבי ויורם חקק, הבחינו ביצור התשוש ומיד החלו בפעולות לחלצו. "הייתי בטוח שהוא מת כי הוא לא זז, ורק כשהתקרבתי הוא עשה תנועה להשתחרר", מסביר אלמקייס לחדשות 2 Online. "אנחנו רואים הרבה פעמים את רשתות הרפאים האלה והרבה פעמים חילצנו מתוכן יצורי ים מסוגים שונים".

אחרי שזיהה את המצוקה של היצור, סימן אלמקייס לחבריו לעצור את מסלול הצלילה ולהתקרב למקום. בסרטון המתעד את התקרית הם נראים שולפים את סכיני הצלילה שלהם, ובזהירות רבה משחררים את הרשת סביב הדג. "שמחתי שהגעתי הפעם בזמן", סיכם אלמקייס.