חשד: בית הבד העלים מס במיליונים

רשויות המס עצרו בעל בית בד מהצפון בחשד כי ייבא לישראל עשרות מיכלים של שמן זית שטען כי הם בעצם שמן חמניות או שמן תירס - סוגי שמן עליהם המס הוא נמוך בהרבה. בית הבד מספק שמן זית עבור המותגים המובילים בשוק

אילוסטרציה (רויטרס)

האם שמן הזית שאתם רוכשים ישראלי או מוברח? מנהל חברת "בית הבד העתיק" ובנו חשודים שהבריחו שמן זית במסווה של שמן תירס ושמן חמניות ובהתחמקות מתשלום מסים בהיקף של כ-2.8 מיליון שקלים. השניים נעצרו ומעצרם הוארך בבית משפט השלום בחיפה עד מחר בצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, שמן הזית המוברח נמכר בישראל תחת מותגים מוכרים כמותגי שמן זית ישראלי ואיכותי. מנהל בית הבד הוא באסם אגבאריה, והוא נעצר יחד עם בנו מוחמד.

לפני חודשים ספורים נתפסה בנמל אשדוד מכולה של "בית הבד העתיק" שהכילה שמן זית - מוצר שהמס עליו גבוה - למרות שהוצהר כי היא מכילה שמן חמניות. מהחקירה עלה כי בנוסף לאותה מכולה היו עוד 28 מקרים בהם הצהיר האב על שמן תירס או שמן חמניות, כשלמעשה מדובר היה בשמן זית.

בחדשות 2 שידרנו לפני מספר חודשים תחקיר ובו גילינו שבמותגי שמן זית כמו אהרוני, שקדיה ומשק שמונים ושמונה קיימים אחוזי חומציות גבוהה בהרבה מהתקן. כל שמני הזית האלו היו של בית בד אחד - בית הבד העתיק באום אל פאחם.