הורים יצאו למאבק בזחלים ש"תקפו" גן ילדים בבת ים

הזחל "טוואי התהלוכה" כבר תקף ארבעה ילדים, גננת וסייעת בגן שלדג בבת ים. כבר שבועיים שההורים נאבקים בעירייה כדי שתכרות את העץ, אך ללא תוצאות. בינתיים הם אוחדו עם גן אחר. להורים נמאס - והם יצאו להפגנה. צפו

הורי גן "שלדג" בבת ים יצאו למלחמה. מלחמה נגד עץ אחד, המון זחלים – והרשות המקומית. הבוקר (רביעי) אף קיימו הפגנה נגד העירייה בדרישה לסלק את בעל החיים הקטן שלטענתם מסכן את ילדיהם בני השלוש עד ארבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מודאגים מאוד", אמרו ההורים לחדשות 2 Online. "יש בכניסה לגן שלנו עץ אורן מסוכן לבריאות. בתקופה זו ממש בוקעים ממנו או מסביבתו תולעים מסוג 'טוואי התהלוכה' בכמות שלא ניתן לתאר. לאחר פניות רבות לעירייה, שבהן הבטיחו לנו שיטפלו בנושא ויעשו ריסוס כדי להעלים אותם - שוב הן חזרו, והפעם במיליונים".

ההורים מפגינים, הבוקר (אלין ג'דה)

טוואי התהלוכה הוא זחל ממשפחת התהלוכניים שנמצא בלא מעט שטחים פתוחים בישראל. הוא מגיע לאורך של עד 30 ס"מ וניתן לזהותו בזכות השערות המקיפות את גופו. בשערותיו של הזחל מסתתר חומר ארסי רעיל שכבר פגע בעבר בילדים שסבלו מצריבות בעיניים ופצעים בעור, ואף אושפזו בבתי חולים.
לטענת ההורים מבת ים, ארבעה ילדים מהגן אושפזו לאחרונה בשל מגע עם הזחל. הגננת והסייעת, הם מספרים, יצאו לחופשת מחלה וקיבלו סטרואידים ואנטיביוטיקה בעקבות מגע עם הזחל.

התולעת בגן בבת ים (אלין ג'דה)

במשך שבועיים, לטענת ההורים, הם דורשים מהעירייה לכרות את העץ מהמקום, אך למרות ההבטחות זה לא קרה. הילדים הועברו בינתיים למבנה של גן ילדים אחר, שם הצפיפות גבוהה. הבוקר, חמושים בשלטים, התייצבו כמה ההורים מחוץ לגן כדי להפגין. "נלך עם זה עד הסוף", אומרים ההורים. "נשתמש בכל האמצעים שנצטרך עד שהתופעה הזו תיעלם".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה כי "עם היוודע המקרה החל הטיפול בעץ, שכלל ריסוס וגיזום על ידי גורם מוסמך. לנקיטת משנה זהירות הועברו הילדים לגן חלופי. העץ ייכרת בימים הקרובים.

לפניות לכתבת: ch2news.avivitm@gmail.com