חשד: בשר גמל וחמור הוברח מהשטחים

פקחי השירות הווטרינרי פשטו על מפעל בשר בכפר כנא יממה לאחר שהתגלה כי בשר פסול ומזויף שווק למסעדות במרכז הארץ. בפשיטה גילו הפקחים 12 טונות של בשר פסול החשוד בכך שנשחט בין השאר מגמלים וחמורים. על פי החשד, מקור הבשר שנמצא בפשיטה, הוא אותו מפעל בשר בשטחים ממנו הגיע הבשר הפסול ששווק למסעדות היוקרה

בשר גמלים וחמורים התגלה במפעל בצפון (משטרת ישראל)

אנשי הפיקוח החקלאי שחשפו אתמול (שני) את הברחת הבשר המזויף הגדולה, פשטו היום על מפעל בשר בכפר כנא ומצאו שם כ-12 טונות בשר פסול למאכל. על פי בדיקת הפקחים, מדובר בבשר שנשחט על פי החשד מבעלי חיים שונים ברשות הפלסטינית ובהם גם חמורים וגמלים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

פקחי משרד החקלאות שלוו בשוטרי משטרת ישראל נכנסו למפעל בכפר שבגליל התחתון ומצאו שם את הבשר הפסול. על פי הבדיקה שערכו שם, התגלה כי מקור הבשר הוא מפעל הממוקם ברמאללה ממנו הגיע גם הבשר הפסול ששווק למסעדות במרכז הארץ, כך לטענתם.

סוחרי הבשר הפסול מגבירים מאמצים להבריח את הסחורה המסוכנת לתוך שטחי ישראל, בעיקר לקראת חג הפסח הקרב, אז הביקוש לבשר עולה וההזדמנות להרוויח על חשבון בריאות הציבור גדל. על מנת להילחם בתופעה, משטרת ישראל ומשרד החקלאות עורכים פשיטות פתע על מפעלי בשר שונים ברחבי הארץ.

אמש, אנשי ימ"ר ש"י והפקחים חשפו רשת להברחת בשר פסול שפעלה בשטחי הרשות הפלסטינית. על פי החשד, הבשר המוברח לשטחי ישראל נמכר למסעדות מובילות ובעלות שם וכן לחנויות שונות לממכר בשר, זאת תוך זיוף תאריכי התפוגה של מוצרי הבשר, תאריכי השחיטה והכשרות.

במשרד החקלאות מבהירים כי מתחילת שנת 2016 סוכלו על ידי יחידת הפיצו"ח של המשרד ניסיונות הברחה של כ-39,000 ק"ג בשר מוברח המהווים סכנה לבריאות הציבור ויועד למכירה בישראל.