מחר: שיטפונות עוצמתיים בדרום

עונות המעבר מתאפיינות לא פעם בגשמים מקומיים שעלולים לגרום לשיטפונות, כך גם צפוי להיות מזג האוויר מחר בדרום הארץ. אך למרות שהתופעה שכיחה, ברשות המים מזהירים כי המערכת המתקרבת צפויה להיות חריגה בעוצמתה ועל כן, צפויים גם שיטפונות עזים במיוחד

מערכת חריגה בעוצמתה (גל ביסמוט)

מזג האוויר אמנם צפוי להיות חם היום (שישי) , אבל ברשות המים כבר מזהירים ממה שצפוי מחר. על פי המודל של השרות ההידרולוגי שברשות המים, צפויים מחר בדרום הארץ שיטפונות נדירים בעוצמתם ועל כן הציבור צריך להיות מוכן לחסימות כבישים ונזקים אפשריים בשל מזג האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשם צפוי להתחיל מחר בשעות הבוקר ויתעצם במהלך השבת. השיא צפוי בשבת בערב, אז גם קיים הסיכוון הגבוה ביותר לשיטפונות, כשבמוקד נמצאים אזור נחל צין, פארן ונחלי ים המלח. השיטפונות צפויים להיות משמעותיים ולהשפיע על חלקים נרחבים של הנגב והערבה, אפילו עד אזור אילת.

מודל השיטפונות של רשות המים מזהיר מזרימות עזות בנחלי ים המלח הגדולים המתנקזים לערבה הצפונית. על פי המודל אמנם מדובר במערכת של זרם סילון האופיינית לעונות המעבר, אך הפעם נראה כי מדובר במערכת חריגה בעוצמתה. בצפון הארץ גם צפויים לרדת גשמים, אך לא בכמויות מספיקות לגרום לזרימות בנחלים.

בשל הצפי לשיטפונות הודיעה משטרת ישראל על היערכות בכוחות מתוגברים באזור ים המלח והנגב ועל פי הצורך יבוצעו חסימות והתנועה תנותב לצירים חלופיים. ציבור הנהגים מתבקשלעקוב אחר הפרסומים או להתעדכן באמצעות מוקד 110 אודות צירים חסומים וזאת על מנת לתכנן מבעוד מועד את מסלול הנסיעה ולהימנע מלהיכנס לתוך השיטפונות.