מתאשפזים בבתי החולים? גוזרים עליכם קופון

כך מנצלים קהל שבוי: חולים הזקוקים לאשפוז ומעוניינים לצפות בטלוויזיה במיטתם נאלצים לשלם סכום שמצטבר למאות שקלים, בניגוד להנחיות משרד הבריאות. "מדיפון", החברה שמספקת את השירות למרבית בתי החולים, דוחה את הביקורת על המחירים הגבוהים – ואין מי שיגן על החולים

חוסר רגישות ממדרגה ראשונה: מי מאיתנו שנאלץ להתאשפז באחד בתי החולים בארץ בשנים האחרונות עד לתופעה מקוממת - מחירן של חבילות הצפייה בטלוויזיה גבוה במיוחד, ונע סביב 500-700 שקלים לחודש לאדם. המחירים האלה גבוהים לאין שיעור מהרף שקבע משרד הבריאות בהחלטה משנת 2005, שלא נאכפת לטובת החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

החבילות הסטנדרטיות המוצעות לחולים נחלקות לשני סוגים: חבילה מצומצמת של כ-5 ערוצים וגישה לאינטרנט, וחבילה מורחבת של כ-40 ערוצי כבלים וגישה לאינטרנט. טווח המחירים של כל חבילה נע בין 25-37 שקלים ללילה. לאחר כשבוע ימים המחיר יורד מעט, אך נותר לפחות על 20 שקלים לאדם בכל ליל אשפוז.

"להיות פה בלי טלוויזיה זה כמו למות", מספרת אישה המאושפזת בתכיפות באחד מבתי החולים בהם נערכה בדיקת חדשות 2. מנכ"ל עמותת "אמון הציבור" רונן רגב כביר, מגבה את הטענה הזאת גם הוא: "קשה לחשוב על אדם שהוא לקוח שבוי יותר מאדם שמתאשפז בבית חולים וגוזרים עליו קופון".

700 שקלים על טלוויזיה בביה"ח

הצורך בצפייה בתכניות השונות עבור אלו שנמצאים באשפוז מוכר היטב לחברה המפעילה את השירות בבתי החולים - חברת "מדיפון", שזכתה במרכז של משרד הבריאות עבור בית החולים בילינסון, וולפסון ורמב"ם. בחברה מתנערים מהביקורת ואומרים כי רק לקוחות מעטים התלוננו על המחירים.

בתוך כך יש גם בתי חולים אחרים - בהם איכילוב בתל אביב - בהם אין כל אפשרות לצפות בטלוויזיה. היעדר השירות הזה מנוגד גם הוא להנחיות שהוציא משרד הבריאות לפני למעלה מעשור. אם לשפוט על פי הנעשה במשך השנים, נראה שנצטרך להמשיך לחכות עד שהשירות הזה יהפוך לזמין ובמחיר שווה לכל נפש.