מים צהובים: זיהום חמור בפלמחים

רוחצים שנכנסו למים בחוף פלמחים בשבוע האחרון התלוננו לאחר מכן על צריבות בגוף, מחנק בגרון ודלקות עיניים. המים המזוהמים עכורים ועדיין לא נמצא הפתרון לזרימת השפכים לים. "יש לקיים חקירה מקיפה שתמצא את האחראים למחדל ותעמיד אותם לדין", נמסר מעמותת צלול

חוף פלמחים, הבוקר (משה קוסטי)

זיהום חריג בחוף פלמחים: העוברים והשבים שהגיעו בשבוע האחרון לחוף נדהמו לראות גלים צהובים ומים עכורים - זאת בעקבות זיהום חמור שהגיע מנחל שורק ונשפך לים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה טענו במשרד להגנת הסביבה שמקור הזיהום הוא תקלה שאירעה במתקן לטיהור שפכים בירושלים. ביום ראשון נטען שהתקלה תוקנה, אבל הזרימה המזוהמת נמשכת גם היום.

רוחצים שלא היו מודעים לתופעה ונכנסו למים התלוננו מאוחר יותר על צריבות בגוף, מחנק בגרון ודלקות עיניים - ביניהם צוללנים, גולשי גלים וילדים שהשתתפו בחוגי גלישה בים.

חוף פלמחים, הבוקר (משה קוסטי)

"זיהום הים בפלמחים הוא חרפה", אמרו היום בעמותת צלול. "אסור שבשנת 2016 הים יהיה הפתרון לתקלות ביוב ועודפי קולחים. לולא ערונותם של מגיני ים של צלול, שהתעקשו שהים מזוהם, הסיפור היה מושתק על ידי הרשויות, שידעו שיש זיהום בים ולא טרחו להזהיר את הציבור".

"בגלל ריבוי הכשלים והבעיות, עמותת צלול דורשת חקירה מקיפה שתמצא את האחראים למחדל ותעמיד אותם לדין", הוסיפו. "זו עוד דוגמה לצורך של ישראל בהקמת רשות ים וחופים שתראה את התמונה הגדולה ותתאם בין הגופים, ותשמור על הים".

בעקבות הפרסום בחדשות 2 הוציא משרד הבריאות הודעה רשמית בנושא הזיהום בחוף. "עקב זרימת קולחים רבים בנחל שורק, משרד הבריאות מזהיר את העוסקים בספורט חורף ימי באזור שפך נחל שורק (בקרבת קיבוץ פלמחים)", נמסר מהמשרד. "יש להתרחק מאזור שפך הנחל ולהימנע מלגלוש באזור הנמצא מוך השפך וסביבתו".

"בנוסף, משרד הבריאות מזהיר את המטיילים לאורך נחל שורק מלהיכנס למים ו/או להשתכשך בהם", הוסיפו. "משרד הבריאות ממשיך לבצע בדיקות של איכות מי הים ויעדכן את הציבור בהתאם לממצאים ולצורך".